2011 Vasario 17

Politika

Klaipėdos rajoną siūloma pervadinti Gargždų savivaldybe

veidas.lt

Klaipėdos rajono savivaldybę, kurios centras yra Gargždai, siūloma pervadinti Gargždų savivaldybe.

Šiai vietos gyventojų iniciatyvai teigia pritariantis ir vidaus reikalų ministras Raimundas Palaitis.

Vidaus reikalų ministerija (VRM) pranešė, kad jis ketvirtadienį ketina šį klausimą aptarti su Gargždų gyventojais.

“Palaikau šią nuomonę – savivaldybės administracija įsikūrusi Gargždų mieste, kuris yra ir savivaldybės, kaip teritorinio administracinio vieneto, centras, tad siūlymas yra visai racionalus”, – teigia ministras.

Anot jo, savivaldybės pavadinimo pakeitimas nei gyventojams, nei verslui nesukeltų didesnių administracinių ar finansinių problemų.

Valstybiniame registre duomenys būtų pakeisti nemokamai. Gyventojams, jei jie nevykdys su nekilnojamuoju turtu susijusių operacijų, nuosavybės ar kitų dokumentų keisti nereikės. Verslo subjektams reikėtų pakoreguoti įstatus, o tai savivaldybės administracija daro nemokamai.

Išlaidų dėl savivaldybės pavadinimo pakeitimo turėtų valstybė, nes reikėtų keisti įstaigų ir institucijų iškabas, blankus, antspaudus.

Kiek laiko užtruktų pavadinimo keitimo procedūra, R.Palaičio teigimu, priklausytų nuo to, kaip greitai Klaipėdos rajono savivaldybės administracija parengtų sprendimą ir jį pateiktų VRM, o Seimas patvirtintų Lietuvos Respublikos teritorijos administracinių vienetų ir jų ribų įstatymo pataisas.

Ministro teigimu, VRM šias pataisas parengtų ir Vyriausybei svarstyti pateiktų per vieną-du mėnesius.

Vakarų Lietuvoje esančioje Klaipėdos rajono savivaldybėje gyvena apie 52 tūkst. žmonių. Jos plotas apima 1336 kvadratinius kilometrus.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...