2012 Kovo 13

Klaipėdos LEZ šiemet tikisi pritraukti iki 120 mln. Lt

veidas.lt


Didžiausia Baltijos šalyse Klaipėdos laisvoji ekonominė zona (LEZ) šiuo metu derasi net su keturiais potencialiais klientais, o iš viso per šiuos metus tikisi pritraukti 80–120 mln. Lt.
„Šiuo metu yra 12 protencialių projektų, o su keturiomis įmonės jau vyksta rimtos derybos – viena iš Rusijos, dvi iš Skandinavijos šalių ir viena lietuviška. Šios įmonės atstovauja sektoriams nuo plastiko gamybos iki logistikos“, – teigia Klaipėdos LEZ generalinis direktorius Eimantas Kiudulas.
Iki šiol Klaipėdos LEZ iš viso jau pritraukusi 21 įmonę, 1,4 mlrd. Lt investicijų ir sukūrusi 1130 darbo vietų. Uostamiesčio įmonei ant kulnų mina Kauno LEZ, pernai pasirašiusi du rekordinio dydžio sandorius su kompanijomis „Fortum Heat Lietuva“ ir „Enwipellets“ bei pritraukusi 821 mln. Lt. Suomijos kapitalo įmonė „Fortum Heat Lietuva“ skirs 690 mln. Lt kogeneracinės jėgainės statybai, o kompanija „Enwipellets“ planuoja už 131 mln. Lt pastatyti šiaudų granulių gamyklą. Iš viso Kauno LEZ yra pasirašiusi sutartis su 13 investuotojų, kurių investicijos sieks 1,185 mlrd. Lt.
Priminsime, kad šiuo metu Lietuvoje veikia penkios LEZ – Kauno, Klaipėdos, Akmenės, Marijampolės ir Šiaulių, o artimiausiu metu planuojama įsteigti Panevėžio LEZ ir Kėdainių LEZ.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...