2010 Gruodžio 10

Karinis laivynas

Klaipėdoje prisišvartavo pirmasis iš priešmininių laivų

veidas.lt

Klaipėdoje ketvirtadienio vakarą prisišvartavo pirmasis iš dviejų Jungtinės Karalystės priešmininių laivų, kurie sukėlė didelė atgarsį dėl jų kainos – 190 mln. litų.

Nuo šių metų birželio laivo M53 įgula, vadovaujama komandoro leitenanto Andriaus Kaikario, Jungtinės karalystės Folmuto jūrų uoste prižiūrėjo laivo atnaujinimo ir modernizavimo darbus ir ruošėsi laivo perėmimui, pranešė Krašto apsaugos ministerija.

Laive tarnaujanti 20 jūreivių įgula nuo birželio mėnesio Jungtinėje Karalystėje ruošėsi valdyti laivą pagal parengtą mokymų programą. Vėliau laivas buvo bandomas jūroje atliekant naujos įrangos patikrinimus, o kariai tobulino laivo įrangos valdymo įgūdžius.

Nors laivas jau Klaipėdoje, pasak KAM, visi jo atnaujinimo ir modernizavimo darbai bus baigti iki 2011 metų vidurio. Tuomet laivas bus perduotas Lietuvos karinėms jūrų pajėgoms (KJP).

Prieš perduodant lietuviams, buvo atnaujinti laivo varikliai, minų paieškos ir nukenksminimo sistema, sumontuotas naujas sonaras.

Vardas laivui bus suteiktas tik maždaug po mėnesio nuo jo atvykimo į Klaipėdą, šiuo metu jis vadinamas pagal borto numerį – M53.

2011 metų vasarį Lietuvą pasieks ir antrasis iš įsigytų dviejų “Hunt” klasės laivų – M54. Šiuo metu M54 laivo įgula prižiūri laivo atnaujinimo ir modernizavimo darbus, atlieka naujos įrangos bandymus.

2008 metų pabaigoje buvusio krašto apsaugos ministro Juozo Oleko sprendimu iš Jungtinės Karalystės įsigyti du 190 mln. litų kainavę 1983 metais pastatyti laivai sukėlė prieštaringus vertinimus. Buvo teigiama, kad jie įsigyti nepagrįstai brangiai ir ne laiku – į šalį ateinant ekonominei krizei.

Vėliau Krašto apsaugos ministerija spręsdama derėjosi su britais dėl apmokėjimo už šiuos laivus grafiko pakeitimo. Galutinė apmokėjimo už šiuos laivus data buvo nukelta į 2013 metų antrąjį ketvirtį.

60 metrų ilgio, 9,8 metrų pločio laivai bus priskirti NATO greitojo reagavimo pajėgų nuolatinės parengties kovos su minomis junginiui ir pakaitomis bei rotuodamiesi su kitų NATO šalių laivais dalyvaus šio junginio minų paieškos ir išminavimo operacijose.

Naujieji KJP laivai vykdys reguliarią jūros dugno žvalgybą, minų paieškos ir nukenksminimo operacijas, taip užtikrindami laivybos, žvejybos, techninių ir inžinierinių darbų jūroje Lietuvos teritoriniuose vandenyse ir išskirtinėje ekonominėje zonoje saugumą. Šie laivai taip pat vykdys patruliavimo jūroje, paieškos ir gelbėjimo bei kitas užduotis.

Daugiau šia tema:
 • Nėra panašių straipsnių.
Skelbimas

Komentarai (3)

 1. Aurimas Aurimas rašo:

  Tai čia tie patys antikvarai, kuriuos Olekas užsakęs buvo? [Retorinis klausimas: Iki kada jie mums tarnaus?]

 2. prowler prowler rašo:

  Na,10 meteliu turetu pratemt…panasiai ir ‘Kursis’tiek praplaukiojo.
  Nors mano nuomone raketiniai kateriai butu labiau ‘prisigadije’.

 3. Anonimas Anonimas rašo:

  Už tuos pinigus buvo galima ~50 šarvuočių CV-90 nupirkti.Kariuomenei jie buvo ir yra žymiai reikalingesni,nei tiesiogiai su gynybine galia nesusiję išminavimo laivai.Tokie pirkimai man kvepia sąmoningu sabotažu.


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

 • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

  Apklausos rezultatai

  Loading ... Loading ...