2011 Gegužės 25

Kitoks Ispanijos kinas – retrospektyvoje Vilniuje

veidas.lt

REUTERS

Trečiadienį Vilniuje prasideda pirmą kartą Lietuvoje rengiama eksperimentinio Ispanijos kino retrospektyva “Nuo ekstazės iki euforijos. 50 metų kitokio ispaniško kino”.

Iki gegužės 29 dienos Nacionalinėje dailės galerijoje ir kino centre “Skalvija” bus rodomi filmai, sukurti nuo XX a. 6-ojo dešimtmečio iki šių dienų.

Iš daugiau nei tūkstančio filmų, saugomų viešuose ir privačiuose archyvuose, kuratoriai atrinko per 40 reikšmingiausių eksperimentinio ispanų kino filmų. Tai daugiausia trumpo metro ir keletas ilgametražių filmų, kurių autoriai – skirtingų kartų ispanų režisieriai.

Pagal tematiką ir atlikimo techniką filmai suskirstyti į šešias programas: “Dokumentai/Kelionių užrašai”, “Apropriacijos/SUPER 8″, “Animaciniai eksperimentai: ritmas, šviesa ir spalva”, “Tapyba – judesys”, “Tyrimas/Metakinas” ir “Apžavėtas”.

Filmai rodomi originalo kalba su lietuviškais subtitrais iš 35 mm juostos bei skaitmeniniu formatu. Visos šešios programos bus kartojamos.

Projektą Lietuvoje remia Ispanijos Karalystės ambasada Vilniuje.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...