2010 Gruodžio 31

Ekonomika

Kitąmet naftos kainos turėtų kristi žemiau nei 90 dolerių už barelį

veidas.lt

Lėtai atsigaunantis ūkis ir besivystančių valstybių centrinių bankų siekis vėsinti kaistančias ekonomikas neleis daugiau nei dviejų metų aukštumas pasiekusioms naftos kainoms laikytis aukštumose – kitąmet jos turėtų kristi žemiau nei 90 dolerių (234,89 lito) už barelį, prognozuoja “Nordea Markets” analitikai.

“Nordea Markets” analitikai mano, kad kitais metais nafta brangs, tačiau didelio kainos šuolio neprognozuojame. Didesnis nei 90 dolerių už barelį žaliavos kainos lygis yra laikinas. Jau kitais metais nafta vidutiniškai turėtų kainuoti 86 dolerius už barelį”, – “Verslo žinioms” sakė “Nordea Markets” vyresnysis vadybininkas Jaroslavas Suchodolskis.

Anot jo, JAV centrinis bankas (FED), spausdindamas pinigų, įlieja pigių pinigų į rinkas ir tai turėtų paskatinti JAV ūkio atsigavimą, tačiau greito ekonomikos atsitiesimo nevertėtų laukti.

Be to, daugėja požymių, kad antra didžiausia pasaulyje Kinijos ekonomika rodo perkaitimo požymių, todėl šalies centrinis bankas jau ryžosi pakelti bazinę palūkanų normą.

Anot J.Suchodolskio, žiemai pasibaigus ūgtelėjusi naftos paklausa vėl sumažės, o fundamentalių priežasčių, dėl kurių turėtų šoktelti naftos kainos, nėra.

Šiemet nafta vidutiniškai kainavo apie 80 dolerių (208,79 lito) už barelį.

Pasaulinėms naftos kainoms kopiant aukštyn, bendrovės “Orlen Lietuva” Mažeikių terminale parduodamas A95 markės benzinas per mėnesį pabrango maždaug 4 procentais, o dyzelino didmeninė kaina per mėnesį pakilo apie 7 procentais.

“Lukoil Baltija” generalinio direktoriaus pavaduotojo mažmeninei prekybai Romo Turlinsko teigimu, šią savaitę turėtų išsilaikyti dabartinis degalų kainų lygis.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...