2012 Kovo 31

Kirpyklos neteko 40 proc. klientų

veidas.lt


Per pastaruosius trejus metus Lietuvos kirpėjai neteko maždaug 40 proc.  klientų. Tokius duomenis pateikia Lietuvos kirpėjų ir grožio specialistų asociacijos prezidentė Jolanta Mačiulienė.
“Padėtis labai bloga. Jūs neįsivaizduojate, kiek moterų dabar dažosi, kerpasi plaukus nebe kirpykloje, o namie. Taupydami lietuviai stipriai sumažino savo išlaidas grožio paslaugoms, be to, klientų gretas labai išretino didelė gyventojų emigracija”, – teigia J.Mačiulienė.
Pasak asociacijos vadovės, ypač vargsta kirpėjai, dirbantys provincijoje, – ten net ir minimalų atlyginimą iš šio amato šiandien užsidirba toli gražu ne kiekvienas kirpėjas, dėl to jiems tenka naudoti pigesnes ir ne tokias kokybiškas kosmetikos priemones. Nemažai kirpyklų jau uždaryta arba ketinama uždaryti artimiausiu metu.
Kaunietės kirpėjos Birutės (jos prašomi pavardės neskelbiame) teigimu, kad užsidirbtų lėšų bent minimaliam pragyvenimui, daugelis kirpėjų dirba keliose kirpyklose iš karto, be to, dažnam kirpėjui ši profesija tampa nebe pagrindiniu, o tik papildomu darbu. Štai ir mūsų pašnekovė neslepia ne tik dirbanti kirpėja, bet ir besiverčianti prekyba. “Kirpėjų kursai tebėra populiarūs, nes jaunos merginos tebemano, kad iš kirpėjo darbo galima pragyventi. Bet tai netiesa. Kirpykla, kurioje dirbu, yra Kauno centre, beveik pačioje Laisvės alėjoje, bet klientų stygių vis tiek jaučiame. Manau, vien per pastaruosius metus klientų sumažėjo apie 50 proc.”, – tvirtina kirpėja Birutė.
Pasak pašnekovės, iki krizės normalus dviejų kirpėjų darbo krūvis buvo dešimt klientų per dieną. Šiandien vidutiniškai tenka tik penki, o kartais – dar mažiau klientų. Pastebima, kad taupydamos lietuvės atsisako ne tik kirpėjų, bet ir kitų grožio specialistų paslaugų arba jomis naudojasi tik ypatingomis progomis.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. Pensininkė Pensininkė rašo:

    Natūralu – kirpyklos paslaugos ženkliai pabrango, šildymas… hmmm… tyliu, o pensija nepadidėjo, taigi pinu žilas kasas ir nežiūriu į veidrodį…


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...