2010 Balandžio 07

Kirgizija

Kirgizijos sostinėje įvesta nepaprastoji padėtis

veidas.lt

Biškeke dėl opozicijos akcijų trečiadienį įvestas nepaprastosios padėties režimas, pranešė miesto administracijos atstovas. “Piliečiams būtina laikytis saugumo priemonių”, – sakė merijos atstovas. Tuo tarpu šaltiniai merijoje praneša, kad miesto administracijos darbuotojai paleisti namo.

Opozicija siautėja

Kirgizijoje trečiadienį įsiplieskė neramumai, kai tūkstančiai protestuotojų, supykę dėl opozicijos lyderių arešto, sostinėje ėmė persekioti ir mušti milicininkus bei pagrasino užimti pagrindinį vyriausybės pastatą.

Demonstrantų veiksmų Biškeke niekas nekontroliuoja, nes visi opozicijos lyderiai neturi tokios galimybės, pareiškė Kirgizijos parlamento deputatė, opozicinės Socialdemokratų partijos narė Irina Karamuškina.

“Šiuo metu stichiško mitingo Biškeke dalyvių niekas nekontroliuoja, nes visi opozicijos lyderiai yra arba namų arešte, arba Nacionalinio saugumo tarnybos tyrimų izoliatoriuje”, – sakė ji.

Milicininkai Biškeke panaudojo gumines kulkas, ašarines dujas ir garsines granatas, siekdami sutramdyti ir išvaikyti minias juodos spalvos drabužiais vilkinčių jaunų žmonių, kurie mėgino atimti iš pareigūnų jų ginklus, sunkvežimius ir šarvuočius. Per šį incidentą buvo nušauti mažiausiai keturi protestuotojai.

Neramumai prasidėjo antradienį

Įvykiai Biškeke, taip pat jau antrą dieną vykstantys neramumai vakariniame Talaso mieste, kurie išplito ir į pietuose esantį Naryną, kelia grėsmę stabilumui šioje kalnuotoje buvusioje sovietinėje respublikoje, kurią ir Rusija, ir Jungtinės Valstijos laiko strategiškai svarbia Afganistano kaimyne.

Maždaug 5 tūkst. protestuotojų užėmė Naryno vietos administracijos pastatą. Tuo tarpu Talase, kur antradienį mitinguotojai srities administracijos pastate buvo paėmę įkaitu srities gubernatorių, tūkstančiai demonstrantų šturmavo milicijos būstinę.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. Dimes Dimes rašo:

    Manau, kad čia tas pats kaip pas mumis praėjusių metų sausio 16 d. Tik Kirgizijoje kitokia atmosfera ir sąlygos.


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...