2010 Liepos 30

Tarptautinės institucijos

Narystė Pasaulio banke kainuoja milijonus

veidas.lt

Narystė tarptautinėse finansų organizacijose Lietuvai ne tik suteikia galimybę pasinaudoti minėtų organizacijų finansiniais instrumentais, patirtimi, konsultacijomis, bet ir nemažai kainuoja.

Pavyzdžiui, Finansų ministerijos duomenimis, per beveik 20 metų Lietuva už Pasaulio banko (PB), kurio grupės narė yra nuo 1992 m., akcijas sumokėjo apie 28,9 mln. Lt, liko sumokėti dar 4,9 mln. Lt. Šiaurės investicijų banko (ŠIB) narė Lietuva yra nuo 2005 m., per šį laikotarpį už kapitalą sumokėta 23,7 mln. Lt, į rezervą pervesta 58,6 mln. Lt ir dar liko sumokėti apie 11,7 mln. Lt.

Nors ir kainuojanti, narystės nauda akivaizdi. Tarkim, iš PB grupės Lietuva iki 2002 m. (vėliau nebesiskolino) gavo apie 500 mln. JAV dolerių, iš ŠIB – per 376 mln. Lt paskolų.

“Pavyzdžiui, pernai Lietuvai pasiskolinti rinkose, ypač metų pradžioje, buvo ganėtinai sudėtinga ir brangu, tad išnaudojome galimybes pasiskolinti iš tarptautinių finansų institucijų, kurių paskolų sąlygos (terminai, palūkanų norma) buvo palankesnės, nei siūlyta rinkoje. Šios institucijos taip pat teikia mūsų šaliai tikslines paskolas investiciniams projektams, ES paramos bendrajam finansavimui”, – aiškina finansų ministrės patarėja Giedrė Balčytytė.

Priminsime, kad Lietuva yra Europos investicijų, Šiaurės investicijų, Europos rekonstrukcijos ir plėtros bankų, Tarptautinio valiutos fondo, Pasaulio banko grupės narė akcininkė.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...