2010 Spalio 12

Kainos

Ketvirtadienį Seimas gali imtis antkainių ribojimo

veidas.lt

Seimo frakcija “Tvarka ir teisingumas” surinko 50 parlamentarų parašų, kad kuo greičiau į plenarinio posėdžio darbotvarkę būtų įtrauktas pataisų dėl prekybos antkainių ribojimo svarstymas.

Pagal Seimo statutą daugiau kaip 47 Seimo narių parašai užtikrina teisę įstatymo projektą svarstyti be eilės artimiausiame plenariniame posėdyje, o tai reiškia – jau šį ketvirtadienį.

Seimo pirmininkė Irena Degutienė ketvirtadienio plenarinę darbotvarkę pasirašys trečiadienį.

“Matydami didelį Seimo narių palaikymą šio įstatymo projektui, tikimės, kad jis bus ne tik svarstomas, bet ir priimtas labai greitai. Tai yra labai svarbu, nes po tokio įstatymo priėmimo maisto prekių kainos neabejotinai mažės,” – sako “tvarkiečių” seniūnas Valentinas Mazuronis.

“Tvarkiečiai” rugsėjo pabaigoje Seime užregistravo Kainų įstatymo papildymo pataisas, kuriomis siūlo, kad prekybos antkainis didmeninėje rinkoje būtų iki 20 proc. gamintojo produkto kainos, mažmeninėje – iki 25 proc.

Pataisomis taip pat siūloma leisti Žemės ūkio ministerijai maisto produktams nustatyti ir mažesnius prekybos antkainius.

Šie reikalavimai nebūtų taikomi tik smulkioms ir vidutinėms įmonėms, kurių metų apyvarta neviršija 7 mln. litų.

Už pažeidimus siūloma taikyti 5 proc. įmonės mėnesinės apyvartos dydžio baudą.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė yra pareiškusi, kad toliau kylant maisto produktų kainoms, gali tektų įstatymu riboti prekybininkų antkainius.

Parlamentaras Saulius Stoma yra pasiūlęs viešinti prekybininkų būtiniausiems maisto produktams taikomus antkainius.

Seimas pernai kovą jau buvo priėmęs Kainų įstatymo pataisas, kuriomis iki 20 proc. buvo apriboti prekybininkų antkainiai. Tačiau prezidentas Valdas Adamkus pataisas vetavo, o Seimas parėmė jo veto.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...