2015 Rugsėjo 22

Kelmėje įgyvendinami gyventojams svarbūs projektai – PR

veidas.lt

Daugiafunkcio sporto centro statyba, grupinio gyvenimo namai, skirti asmenims su negalia, Tytuvėnuose ir Kražiuose vykstantys festivaliai – tai tik dalis didelių projektų, kuriuos įgyvendina Kelmės rajono savivaldybė. Jos vadovai neabejoja – pradėti darbai taps naujo reikšmingo miesto kaitos etapo startu.

 

Vaidas GRUDIS

 

Ir sporto centras, ir baseinas

 

Kelmės rajono savivaldybės mero Vaclovo Andrulio teigimu, daugiafunkcis sporto centras svarbus visiems miestiečiams – tiek norintiems aktyvių užsiėmimų, tiek svarstantiems, kur leisti laisvalaikį, tiek profesionaliai sportuojantiems.

Rajono vadovas neabejoja, kad situacija pasikeis baigus statyti sporto kompleksą. Suplanuota, kad objektas bus įrengtas šešiais etapais. Pirmojo metu ketinama pastatyti sporto salę su treniruočių, poilsio, persirengimo erdvėmis, boulingo takeliais, kavine.

„Po kelerių metų Kelmėje turėtų iškilti ir baseinas. Ieškome objektą norinčio pastatyti ir prie jo valdymo prisidėti privatininko pagal viešojo ir privataus sektoriaus partnerystės sutartį. Pastaruoju metu įgyvendinami projektai – stambiausi per miesto istoriją“, – sako Kelmės rajono savivaldybės administracijos direktorė Irena Sirusienė.

Greta 50 vietų keturių takų baseino norima įrengti pirtis, vaikams skirtą pramogų erdvę.

Daugiafunkcio komplekso teritorijoje turėtų atsirasti ir universali sporto aikštelė, kurioje bus galima žaisti krepšinį, tinklinį, mini futbolą. Atskira erdvė bus skirta mažiesiems gyventojams. Joje jie ras žaidimų aikštelę ir sūpynių.

„4 aikštelių teniso kortai. Lengvosios atletikos ir futbolo stadionas su rutulio stūmimo, disko metimo, šuolių į tolį ir į aukštį su kartimi ir šuolių į aukštį be karties sektoriais. Sezoninė ledo ritulio žaidimo aikštelė. Būtent tokį centrą planuojama įrengti Kelmėje“, – pasakoja savivaldybės administracijos direktorė.

Pasak jos, J.Janonio gatvėje iškilsiančio objekto pirmame aukšte bus įrengta 500 vietų žiūrovams skirta erdvė, daugiafunkcė sporto salė. Antrame aukšte įsikurs treniruoklių, imtynių, aerobikos salės su persirengimo, sanitarinių mazgų, pagalbinėmis, medicinos punkto, trenerių, inventoriaus, administracijos  patalpomis. Čia numatyta ir konferencijų salė. O rūsyje – kėglių ir biliardo oazės.

Kelmės rajono mero V.Andrulio teigimu, daugiafunkcis sporto centras svarbus visiems miestiečiams – tiek norintiems aktyvių užsiėmimų, tiek svarstantiems, kur leisti laisvalaikį, tiek profesionaliai sportuojantiems.

Apie tai, kad mieste reikia didelės sporto erdvės, kalbėta bemaž dešimtmetį. Iš pradžių svarstyta salę įkurti prie vienos iš ugdymo įstaigų. Tačiau vėliau, įvertinus objekto svarbą visiems gyventojams, tokios minties atsisakyta.

„Centre įsikurs Kelmės sporto mokykla. Ji iki šiol neturi nuolatinių patogių patalpų, o tai trikdo veiklą ir užkerta galimybę vaikams sparčiai tobulėti“, – įsitikinęs V.Andrulis.

Objektas reikalingas ir Kelmės vyrų tinklinio komandai „Antivis-Etovis“. Šios ekipos nariai yra tapę Lietuvos čempionato nugalėtojais.

Aktyviai įgyvendinti daugiafunkcio sporto komplekso projektą pradėta tik pastaraisiais metais – gautas dalinis finansavimas, paskirtas žemės sklypas, sutvarkyti techniniai dokumentai, parinktas rangovas.

Viso projekto preliminari vertė – 4 303 467,97 Eur. Iš jų 1 696 887,81 Eur yra Kelmės rajono savivaldybės lėšos. Dar 2 606 580,16 Eur – Kūno kultūros ir sporto departamentui skiriamos Valstybės investicijų programos lėšos.

2014-ųjų lapkritį pradėto įgyvendinti projekto rangovas UAB „Irdaiva“ šiuo metu intensyviai vykdo statybos darbus: po žeme paklota dauguma lauko inžinerinių tinklų, pastatyti rūsio pamatai, visiškai baigiama rūsio perdanga su laiptinių patalpų sienų konstrukcijomis.

 

Svarbus darbas

Kelmės rajono savivaldybės administracijos Strateginio planavimo ir projektų valdymo skyriaus vyriausioji specialistė Dalia Skardžiuvienė pasakoja, kad jau šių metų lapkričio viduryje mieste turėtų būti baigtas įgyvendinti dar vienas svarbus projektas „Grupinio gyvenimo namai asmenims su negalia“. Pasak jos, projekto tikslas – plėsti socialinių paslaugų infrastruktūrą ir gerinti stacionarių socialinių paslaugų prieinamumą Kelmės rajone.

D.Skardžiuvienė pasakoja, esą Paprūdžių kaime bus pastatytas naujas šiuolaikiškas, ekologiškas, ekonomiškai pasyvus pastatas, jame bus galima teikti aukštos kokybės socialinės globos paslaugas ir apgyvendinti 20 asmenų su sutrikusio intelekto negalia. Pastate bus įrengta 12 vienviečių kambarių ir 4 dviviečiai kambariai. Kad būtų užtikrintos geros gyvenimo sąlygos ir gera paslaugų kokybė, grupinio gyvenimo namų gyventojams bus nupirkta baldų, tikslinė transporto priemonė, kompiuterinė technika ir kita reikalinga įranga.

Projekto vykdytojas  – sutrikusio intelekto žmonių globos bendrija „Kelmės viltis“, partneris – Kelmės rajono savivaldybės administracija. Projektas finansuojamas Europos regioninės plėtros fondo ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšomis. Bendras jo biudžetas – 1 094 186,49 Eur.

 

Miestui reikšmingos ne tik statybos

 

Kelmės rajono meras V.Andrulis įsitikinęs, kad gyventojams reikšmingos ne tik naujų objektų statybos, bet ir galimybė turiningai leisti savo laisvalaikį: „Rajone vyksta išskirtiniai renginiai – tarptautinis Tytuvėnų vasaros ir Kražių festivaliai. Tai klasikinės muzikos atlikėjų susitikimai su Kelmės krašto žmonėmis.“

Pagal Kražių M.K.Sarbievijaus kultūros centro portalo ir VšĮ „Tytuvėnų vasaros festivalis“ informaciją, tarptautinis Tytuvėnų vasaros festivalis – vienintelis profesionalaus meno festivalis, išsiplėtęs visoje Šiaulių apskrityje. Festivalio idėja kilo 2002 m. Pirmasis festivalis vyko Tytuvėnuose, bernardinų bažnyčios ir vienuolyno ansamblyje. Unikali šio XVII a. baroko šedevro akustika sudarė išskirtines sąlygas originaliems koncertams, kuriems nereikia nei papildomo įgarsinimo, nei sudėtingų dekoracijų: arkadinė galerija, bareljefai, sienų tapyba – viskas tapo natūralia koncertų aplinka.

Šiais metais muzikos mėgėjai išgirdo 12 koncertų įvairiose Šiaulių apskrities koncertinėse erdvėse: Tytuvėnų bažnyčios ir vienuolyno ansamblyje, Kelmės bažnyčioje, Kelmės ir Kurtuvėnų dvaro sodybose, Baisogalos dvare.

Kražių festivalis – tai kultūrinių, istorinių ir socialinių iniciatyvų pripildytas projektas. Šiemet jau dešimtą kartą vykusio festivalio organizatorių tikslas – šių laikų žmogaus žvilgsniu gaivinti bei puoselėti XVII–XVIII amžiuje klestėjusio miestelio siekius. Esminis šio festivalio išskirtinumas – noras kurti jaukią, draugišką ir nekomercinę aplinką ne tik dalyvių, bet ir muzikos mėgėjų atžvilgiu.

 

 

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...