2014 Spalio 11

Kelionė Šilko keliu

veidas.lt

Ko reikia įspūdžių pilnai kelionei? Ne taip jau ir daug – nuotykių troškulio, mėnesio atostogų, patikimų bendrakeleivių ir apysenio automobilio. Ir štai pro langus jau veržiasi karštos dykumos dulkės, gaivinančiu pavėsiu vilioja oazės, prieš akis tviska Šilko kelio minaretai, o sutikti pakeleiviai porina sunkiai įtikimus pasakojimus.

Daiva Urbienė

Galima pasaulį tyrinėti išmaniojo ekrane ar knygos puslapiuose, galima gražiausiuose pasaulio miestuose klaidžioti pagal gido komandą, o galima su bendraminčiais sėdus į apysenį automobilį patraukti iš Vilniaus į Dušanbę, pakeliui aplankant praėjusių amžių prabanga vis dar tviskančius Šilko kelio miestus, dykumų oazes, jose gyvuojančius šiuolaikinius karavansarajus ir vienus gražiausių pasaulyje Pamyro kalnus.

„Pamir rally“ – taip savo ekspediciją automobiliu Vilnius–Dušanbė pavadino broliai Vadimas ir Andrejus Kosiakovai. Šiais metais keliautojai leidosi jau į antrą tokio pobūdžio kelionę, tik pernai jų maršrutas driekėsi šiauriau – per Baltarusiją, Rusiją, Kazachstaną, Uzbekiją, Kirgiziją ir Tadžikiją, o šiemet buvo pasirinktas pietinis maršrutas – Lenkija, Slovakija, Vengrija, Rumunija, Bulgarija, Turkija, Iranas, Turkmėnija, Uzbekija, Tadžikija.

Per mėnesį keliautojai apie 10 tūkst. km nuriedėjo senu, 17 metų „Opel“ automobiliu, kuris pasiekus galutinį kelionės tašką buvo paaukotas labdaros organizacijai Dušanbėje.

O kiek tokia įspūdžių pilna kelionė kainuoja? Pasak Vadimo, asmeninių išlaidų sumą kiekvienas numato pats, o būtinosios išlaidos, tokios kaip automobilis, investicijos į jį, degalai, vizos, mokesčiai, yra maždaug 5–6 tūkst. Lt. Verta paminėti, kad keliauti šiauriniu maršrutu pigiau nei pietiniu.

Mečetės, fėjų namai ir Irano viza

Keliautojai, pasirinkę į Dušanbę keliauti pietiniu maršrutu, Europoje per daug nestabčiojo ir per penkias dienas perlėkė penkias šalis: Lenkijoje aplankė praeitų metų kelionėje sutiktą ir pavėžėtą lenkų keliautoją, Slovakijoje ir Vengrijoje beveik nestabtelėjo, Rumunijoje žvilgtelėjo į Bramo Stokerio romano „Drakula“ išgarsintą Brano pilį, apsuko kelių šimtų kilometrų ratą vaizdingu maršrutu Transilvanijoje, pernakvojo Bulgarijoje ant Juodosios jūros kranto, ir štai jau Turkija.

Visą publikacijos tekstą skaitykite savaitraštyje “Veidas”, pirkite žurnalo elektroninę versiją internete http://www.veidas.lt/veidas-nr-39-2014-m arba užsisakykite “iPad” planšetiniame kompiuteryje.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...