2011 Vasario 07

Apklausa

Keičiasi žmonių nuomonė dėl naujos atominės elektrinės

veidas.lt

Lietuva jau daugiau nei 13 mėnesių gyvena be atominės elektrinės. Per šį laiką stipriai sumažėjo žmonių, manančių, kad Lietuvai žūtbūt reikia naujos elektrinės. Dabar kone pusė apklaustųjų mano, kad Lietuvai naujos atominės elektrinės nereikia, galime gyventi taip, kaip gyvename dabar. Tai paaiškėjo iš “Veido” užsakymu tyrimų bendrovės “Prime consulting” atliktos naujausios apklausos.
Įdomu ir tai, kad apklaustieji nelabai pritaria Lietuvos Vyriausybės aštriai konfrontacijai su “Gazpromu”. Net 77 proc. respondentų mano, kad Vyriausybė turėtų rinktis ne radikalią poziciją, o aukso vidurį, tai yra derėtis su “Gazpromu”, bet lygia greta siekti ir energetinės nepriklausomybės.

Lietuva jau daugiau nei metus gyvena be atominės elektrinės. Jūsų nuomone, ar Lietuvai reikia naujos atominės elektrinės, ar galima gyventi taip, kaip gyvename dabar? (proc.)

Lietuvai nereikia naujos atominės elektrinės, galime gyventi taip, kaip gyvename dabar    47,4
Lietuvai naujos elektrinės reikėtų, bet negreitai, tarkime, kai jos statybos sąnaudos sumažės    30,6
Lietuvai reikia naujos atominės elektrinės    13,6
Nežinau / neturiu nuomonės    8,4

Jūsų nuomone, ar Lietuvos Vyriausybė turėtų siekti kuo didesnės energetinės nepriklausomybės ir konfrontuoti su “Gazpromu”, ar stengtis visais būdais išlaikyti kuo draugiškesnius santykius, kad “Gazpromas” bent kiek sumažintų dujų kainą Lietuvai? (proc.)

Vyriausybė turėtų rinktis ne radikalią poziciją, o aukso vidurį, tai yra derėtis su “Gazpromu”, bet lygia greta siekti ir energetinės nepriklausomybės    77
Vyriausybė turėtų stengtis išlaikyti kuo draugiškesnius santykius, kad “Gazpromas” bent kiek sumažintų dujų kainą Lietuvai    13,2
Lietuvos Vyriausybė turėtų siekti kuo didesnės energetinės nepriklausomybės ir nebijoti konfrontuoti su “Gazpromu”    8,4
Nežinau / neturiu nuomonės    1,4

Šaltinis: “Veido” užsakymu tyrimų ir konsultacijų bendrovės “Prime consulting” 2011 m. sausio 31–vasario 2 d. atlikta Lietuvos didžiųjų miestų 500 gyventojų apklausa. Cituojant apklausą, nuoroda į “Veidą” būtina.

Daugiau šia tema:
  • Nėra panašių straipsnių.
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...