2010 Gruodžio 22

Profesinės mokyklos

Keičiasi profesinių mokyklų įvaizdis

veidas.lt

Keičiantis tendencijoms darbo rinkoje, keičiasi ir požiūris į profesines mokyklas, dabar jos vertinamos daug geriau.
Priminsime, jog dar prieš penkerius metus Lietuvoje vyravo nuomonė, esą į profesines mokyklas stoja tik negabūs mokiniai, kuriems vėliau sunku įsitvirtinti darbo rinkoje, nes darbdaviai pageidauja, kad net darbininkai būtų įgiję aukštąjį išsilavinimą. Bet dabar tiek pačių jaunuolių, tiek dabardavių požiūris į šias mokyklas jau visiškai kitoks. “Šiandien neįsidarbina tik 4 proc. jaunuolių, baigusių mūsų centrą”, – sako Kauno paslaugų verslo darbuotojų profesinio rengimo centro direktorė Laimutė Anužienė.

Pasak jos, nemažai yra net tokių mokinių, kurie į profesines mokyklas ateina mokytis po studijų universitete, nes darbdaviams reikalingi žmonės, išmanantys amatą. Šiuo metu paklausiausios yra poilsio paslaugų agento, paramediko, socialinio darbuotojo padėjėjo, sporto klubo organizatoriaus, dailiųjų amatų, apsaugos darbuotojo profesijos. “Mes orientuojamės į darbo rinką. Visos naujos specialybės pradedamos dėstyti darbdavių užsakymu”, – sako L.Anužienė. O tokie anksčiau paklausūs specialistai, kaip operatoriniai ir trikotažo siuvėjai, audėjai, verpėjai, jau seniai neberengiami.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (3)

 1. kapishonas kapishonas rašo:

  tai jau taip,ir as baigiau univera ir jau baigiu mokslus profkeje. bet ne todel, kad pakito poziuris ar reikia darbininkisku profesiju dagiau. manau jaunimas baiges ausktaji moksla netri jokios vlties be pazinciu gauti normalu darba ar isvis ji gauti, tad BELIEKA tik profkes. einam i profkes ne del poziurio, del butinybes. o ir profkes pazymejimas yra pripazystamas daugelyje europos ir pasaulio saliu, ne taip kaip aukstasis lietuvos issilavinimas nepripazystamas niekur.

 2. Vida Vida rašo:

  Kauno profkės bosė Laimute Anužiene tikpinigus plauna, ten pinigū plovykla
  Po Havajus su savo vaikais skraido iš mūsu pinigu , o mums liepia už komandiruote patiems mokųtis , olape pasirašiti , kad mokejo jinai

 3. wads wads rašo:

  apie mokinių motyvaciją galiu pasakyti tai jog gryną tiesą pasako ir tai sušvelnintai dar. Į profkes (dažniausiai statybos ir mechanikos skyrius) ateina tik tie kurie vidurinei prastai mokėsi dažniausiai dėl tingėjimo mokytis ar “maroziškų” požiūrių ten pagrinde ateina tikėdamiesi jog pasėdės, “prastums laiką” ir duos atestatą, o patys jaučiasi kaip pasaulio bambos (90%) kaip minimum tokių tėra ten


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

 • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

  Apklausos rezultatai

  Loading ... Loading ...