2011 Kovo 22

Pensijos

Kaupti pensijų fondus reiktų leisti ir užsienyje, valdyme trūksta nepriklausomų atstovų

veidas.lt

Kaupti pensijų fonduose gyventojams reiktų leisti ir užsienyje, tuo tarpu fondų valdyme Lietuvoje trūksta nepriklausomų atstovų, nes fondų sprendimai yra per daug komerciniai, teigia Pensijų fondų dalyvių asociacija (PFDA).

“Kodėl gi neleisti Lietuvos žmonėms kaupti fonduose, kurie yra valdomi geriausių Europos Sąjungos specialistų. Manau, tai būtų labai pažangi praktika atverti rinką plačiau negu mūsų valstybės ribos”, – antradienį spaudos konferencijoje kalbėjo PFDA valdybos pirmininkas Marijus Kalesinskas.

Anot jo, pensijų fondų valdymo mokesčiai kai kuriose kitose šalyse yra mažesni, todėl konkurencija būtų sveika. Pasak M.Kalesinsko, pagal pensijų fondų rezultatus Lietuvoje veikiantys yra tarp “vidutiniokų” – tiek pagal fondų mokesčius, tiek pagal rezultatus.

Pastabų PFDA vadovas turėjo ir pensijų fondų valdytojams, kurių veiksmai, anot jo, per daug paremti komerciniais sprendimais, todėl siūlo į fondų valdymą įtraukti nepriklausomų atstovų.

M.Kalesinskas teigė, jog manoma, kad pakankama atlyginimo dalis pervesti į pensijų fondus yra 10 proc. – tai, anot jo, leistų užsitikrinti 60-70 proc. pensiją senatvėje.

“Vienintelis sprendimas, kurį matome – tai didinti kaupimą (pensijų fonduose – BNS). Be abejo, sumažinti kaupimą yra labai prastas sprendimas ir mes bylinėsimės”, – teigė M.Kalesinskas.

Teismuose bylų nagrinėjimas dėl sumažintų įmokų šiuo metu yra sustabdytas, laukiant Konstitucinio Teismo išaiškinimo.

Asociacija skaičiuoja, jog šiuo metu pensijų kaupimo dalyviai, kurių šiuo metu yra 1,037 mln., dėl sumažintų įmokų į pensijų kaupimo fondus yra patyrę 1,2 mlrd. litų nuostolių – tai nepervestos įmokos ir palūkanos.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...