2010 Liepos 26

Dviratininkai

Kauno rajone nukentėjusių Čekijos skautų būklė – labai rimta

veidas.lt

Sekmadienio pavakarę Kauno rajono Pakapių kaime nukentėjusių dviratininkų skautų iš Čekijos sveikatos būklė labai sudėtinga, teigia Kauno medicinos universiteto klinikų (KMUK) medikai. Nukentėjusieji patyrė galvos, stuburo, krūtinės traumas.

Sekmadienį į KMUK atvežti 9 nukentėjusieji. Vienas iš jų paleistas gydytis ambulatoriškai, aštuonių sveikatos būklė labai rimta ir sudėtinga, pirmadienį BNS sakė KMUK direktorius operacinei medicinai prof. Rytis Rimdeika.

“Keturi nukentėjusieji gydomi reanimacijoje, jiems taikomas dirbtinis kvėpavimas”, – teigė medikas.

Pasak jo, apleistame pastate nuo lietaus slėpęsi turistai patyrė galvos, krūtinės traumas, kai kuriems lūžo dubens, kiti didieji kaulai. Dviem sužeistiesiems nustatyti stuburo lūžimai.

Visi KMUK gydomi čekai – paaugliai ir jaunuoliai. Jų amžius – maždaug 17-19 metų. “Tiksliai pasakyti sunku, nes dalis jų yra be dokumentų”, – sakė R.Rimdeika.

Anot jo, apie sužeistųjų transportavimą dar negali būti ir kalbos. “Nežinia, kada padėtis gali pablogėti. Pirmiausia reikia stabilizuoti padėtį”, – teigė medikas.

Čekijos ambasados antroji sekretorė Martina Heranova sakė BNS, kad turistų grupės vadovė neprašė jokios pagalbos iš ambasados ir ketina sužeistųjų transportavimu į Čekiją rūpintis pati.

“Jie neprašė jokios pagalbos, bet mes palaikome ryšį su grupės vadove, nes tai vaikų grupė. Ji sakė, kad ruošia visus vaikų transportavimui reikalingus dalykus: pirmiausia bus pervežami nesužeisti vaikai, o vėliau kiti, kurie šiuo metu gydomi ligoninėse. Visa tai – grupės vadovės rankose. Mes ją informavome, kad jei prireiks kokios nors pagalbos iš mūsų pusės, mes tikrai padėsime”, – kalbėjo M.Heranova.

Naujienų agentūra ČTK pranešė, kad nukentėjusieji yra skautai. Iš viso žygyje Lietuvoje dalyvavo 22 skautų grupė.

Nelaimė dviratininkus iš Čekijos ištiko sekmadienio pavakare Kauno rajono Pakapių kaime, kai jiems nuo stipraus lietaus slepiantis apleistame pastate, šis užgriuvo. 11 žmonių buvo sužeisti: 9 nuvežti į KMUK, vienas – į Kėdainių ligoninę.

Anot Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento, ant turistų užgriuvo sugriuvęs apleistas pastatas, kurio viena siena buvusi mūrinė, kita dalis medinė, stogas šiferio.

Iš viso pastate buvo apie 15 žmonių – Čekijos 24 dviratininkų grupės nariai. Kilus vėtrai, jie prisiglaudė minėtame pastate prie mūrinės sienos.

Kauno rajono policijos duomenimis, sugriuvus nenaudojamam pastatui, sužalota 11 nuo lietaus bandžiusių pasislėpti Čekijos piliečių: 1990 metais gimusios A.H. ir B.P., 1988-aisiais gimusi M.K. bei aštuoni nepilnamečiai.

Daugiau šia tema:
  • Nėra panašių straipsnių.
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...