2011 Birželio 13

Kauno biudžetui trūksta pajamų

veidas.lt

BFL

Nors paskutinis pavasario mėnuo buvo palankus Kauno miesto savivaldybės biudžetui, nuo didelio “minuso” jį išgelbėjo tik tai, kad dotacijų lėšų penktąjį metų mėnesį gauta kur kas daugiau nei gegužei buvo planuota – net 168,6 proc. (17,1 mln. Lt). Be jų biudžeto deficitas siektų 11,56 mln. Lt.

Biudžeto planas gegužės mėnesį įvykdytas 68,8 proc. Šis rodiklis mažesnis šiemet buvo tik sausį – 53,6 proc. Tuomet Kauno savivaldybės biudžetui pritrūko 17,2 mln. Lt planuotų mokesčių, pajamų ir sandorių lėšų. Užtat vasarį jų surinkimo planą savivaldybei pavyko ne tik įvykdyti, bet ir viršyti – iš viso tuomet buvo gauta 109,4 proc. tokių lėšų.

Kai kurie tik balandį darbą pradėjusios naujos kadencijos Kauno miesto tarybos valdančiosios koalicijos nariai vis garsiau kalba apie tai, kad politikams derėtų rimtai peržiūrėti biudžeto planą. O peržiūrėjus, reikėtų jį sumažinti ir kitaip perskirstyti lėšas, atsisakant kai kurių projektų ar darbų finansavimo. Kaltinant ankstesnę miesto valdžią, kad ji tvirtinusi “nerealius” miesto biudžeto pajamų planus, pinigų netaupiusi ir klampinusi miestą į skolas, kol kas viešai nenurodoma, kokių sričių finansavimas Kaune turėtų sumažėti.

ELTA primena, kad biudžeto planai Kaune nevykdomi nuo 2006-ųjų, tuomet miesto meras dar buvo Arvydas Garbaravičius. Kai vėliau savivaldybei ketverius metus vadovavo meras Andrius Kupčinskas, tik pernai, paskutiniaisiais kadencijos metais, deficitui išvengti biudžetui pritrūko vos kelių milijonų litų. Ankstesniais metais “minusas” buvo didesnis.

Nuo šių metų pradžios iki birželio 1-osios Kauno savivaldybės biudžetas gavo 122,4 proc. tam laikotarpiui planuotų dotacijų. Tačiau per tą laiką metinio biudžeto pajamų plano daliai įvykdyti vis tiek pritrūko 32,35 mln. Lt mokesčių, pajamų ir sandorių lėšų. Iš visų įplaukų į biudžetą per 5 mėnesius surinkta 880,1 tūkst. Lt žemės nuomos mokesčio lėšų.

Daugiau šia tema:
  • Nėra panašių straipsnių.
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...