2014 Rugpjūčio 14

Kauno apskritis turės unikalią – mobilią saugaus eismo klasę

veidas.lt

Kauno apskrityje ne mokiniai važiuos į saugaus eismo klasę, o klasė galės „atvažiuoti“ pas mokinius. Už lenktynininkų komandos „BMWracing.lt“ skirtą 5000 Lt paramą Kauno policija planuoja įsigyti mobilias mokymo priemones, kurias naudos ne tik mieste, bet ir vežios į apskrities rajonus.

„Kai vaikai praktiškai pabando pereiti gatvę, atkartoja kelyje susidarančias situacijas ir sužino kaip teisingai jose elgtis, įgytos žinios išlieka ilgam”, – būsima galimybe mokyti vaikus ne tik teoriškai, bet ir praktiškai džiaugėsi Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos valdybos viršininkas Danas Česnauskas. Kauno apskritis iki šiol neturėjo saugaus eismo klasės ir rėmėjų dėka galės sukurti tokią, kokios dar nėra Lietuvoje.

„BMWracing.lt“ lenktynininkai Mindaugas Varža, Martynas Samsonas, Egidijus Valeiša, Gediminas Vilimas ir Mindaugas Liatukas paramą nutarė paskirti gimtojo Kauno apskričiai. Įteikdami dovaną sportininkai pabrėžė vaikų saugumo kelyje svarbą: „Vaikai turi suprasti riziką, žinoti pėstiesiems svarbias kelių eismo taisykles. Tikimės, kad jau šiais mokslo metais Kauno apskrities vaikai galės pradėti mokytis saugaus eismo pagrindų“, – kalbėjo M. Varža.

Už dovanotą sumą Kauno kelių policija ketina pirkti mobilią saugaus eismo klasės įrangą: gatvės ženklinimo imitaciją su sankryža ir pėsčiųjų perėja, veikiančių šviesoforų, pėsčiųjų salelės, kelio ženklų muliažus, vaikiškas transporto priemones: elektromobilį, paspirtuką, dviratuką, mokymui reikalingas vaizdines priemones.

Policija ruošiasi pirkti kilnojamą įrangą, nes šiuo metu pastovių patalpų klasei nėra ir mokymus numatyta organizuoti valdybos salėje. Mobili įranga turi savo privalumų – ją bus galima naudoti ne tik vietoje, bet ir vežioti į apskrities rajonus: Kauno, Kėdainių, Jonavos, Kaišiadorių, kad vaikams iš tolimesnių apskrities vietovių atvykti mokytis būtų arčiau.

Mobili saugaus eismo klasė galės būti laikinai įrengiama vaikų darželiuose,  mokyklose, policijos komisariatų patalpose ar net lauke – saugiose aikštelėse ar stadionuose, jei bus palankus oras. „Lauke bus galima naudoti ne tik muliažus ar žaislines transporto priemones, bet ir pastatyti tikrus automobilius. Pavyzdžiui, pademonstruoti vaikams, kaip vairuotojai mato kelkraštį ir pėsčiųjų perėją, jei vienas automobilis yra pirmoje eismo juostoje, o kitas – už keleto metrų antroje“, – apie mobilios klasės panaudojimo galimybes kalbėjo D.Česnauskas.

„Dažniausiai ir sunkiausiai vaikai sužalojami, kai eina per gatvę draudžiamoje vietoje, o didžiausia rizika yra keliaujant į mokyklą arba į namus. Be to, automobiliais važiuojantys asmenys ne visada segasi saugos diržus, o suaugę dažnai neprimena to padaryti vaikams“, – remdamasis statistiniais duomenimis kalbėjo D. Česnauskas. Vaikai gatvėje sunkiau pastebimi vairuotojams, gali būti ne tokie apdairūs. Per septynis šių metų mėnesius Kauno apskrityje autoavarijose buvo sužaloti 74 vaikai, 54 iš jų – Kauno mieste. Žuvusių vaikų Kauno apskrityje šiemet nebuvo, 2013 m. žuvo vienas vaikas.

Daugiau informacijos suteiks:

Giedrė Putelytė

Komunikacijos konsultantė

8 614 05181

 

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...