2013 Gegužės 15

Išskirtiniai gaminiai mokinių bendrovių mugėje

veidas.lt


Šį ketvirtadienį Vilniuje šurmuliuos tradicinė geriausių Lietuvos Mokinių mokomųjų bendrovių mugė. Savo gaminius pirkėjams pasiūlys daugiau kaip 60 bendrovių iš įvairiausių šalies kampelių –Alytaus, Mažeikių, Visagino, Šilutės, Utenos, Kelmės, Marijampolės ir kitų miestų bei miestelių.

Produkcijos įvairove išsiskirsianti mugė vyks dešiniojoje Neries krantinėje įsikūrusio ilgamečio pagrindinio Mokinių mokomųjų bendrovių programos rėmėjo „Swedbank“ administracinio pastato fojė. Kvapų, skonių bei formų gausa lankytojus renginys stebins nuo 11.30 iki 15 valandos.

Kaip teigia mugę organizuojančios „Lietuvos Junior Achievement“ programų direktorė Daiva Strielkūnienė, šis renginys – ne tik galimybė įsigyti originalių dovanų, jaukių rankdarbių, išskirtinių interjero detalių, bet ir proga paskatinti jaunų žmonių kūrybiškumą bei verslumą.

„Moksleiviams mugė yra puiki galimybė įgyti pardavimų patirties ir geriau pažinti vartotojus, suprasti jų poreikius bei lūkesčius. Be to, renginio metu tradiciškai vyks ir geriausios mokomosios bendrovės konkursas – iš viso bus varžomasi net keliolikoje kategorijų, o komisiją sudarys patyrusių verslininkų komanda. Išsakyti savo nuomonę ir nuspręsti, kam atiteks žiūrovų simpatijų prizas, galės ir kiekvienas mugės lankytojas. Geriausia pripažinta bendrovė įgis galimybę atstovauti Lietuvai Europos mokomosios mokinių bendrovės konkurse Londone“,- pasakoja D. Strielkūnienė.

Pernai vykusioje mugėje itin populiarūs buvo nestandartiniai tinkleliai arbatžolėms su iš maistinio plastiko pagamintais smagiais animacinių herojų formos laikikliais, taip pat rankų darbo ekologiški įvairiausių formų ir kvapų kūno priežiūros reikmenys. Šiemet renginyje bus galima įsigyti ir ypatingų formų bei skonių saldainių, interjerą puošiančių rankų darbo žvakių, išskirtinių puodelių ir stalo įrankių, keramikinių gaminių bei medinių žaislų.

Tradiciškai moksleiviai daug dėmesio skiria ekologijai – mugės asortimente ir gausybė iš antrinių žaliavų pagamintų dirbinių: skarelių, apyrankių, sagių, pledų, pagalvėlių, užrašų lapelių ir net… sieninių laikrodžių. Taip pat pirkėjų lauks itin patogios atliekų rūšiavimui skirtos šiukšliadėžės bei saulės energiją naudojantys šviestuvai.

2012-aisiais vykusioje Lietuvos Mokinių mokomųjų bendrovių mugėje apsilankė ir tuometiniai Švietimo ir mokslo bei Ūkio ministrai. Garbių svečių tikimasi sulaukti ir šiemet. „Išpardavimų mugėje bendrovės nerengia, bet gaminių kainos išties nedidelės ir prieinamos. Be to, tai puiki galimybė rasti itin įdomią ir išskirtinę dovanėlę ar suvenyrą“, – sako D. Strielkūnienė.

Mokomosios mokinių bendrovės pagal „Lietuvos Junior Achievement“ programą šalies mokyklose kuriamos jau beveik du dešimtmečius. Bendrovę įsteigę moksleiviai gali programos metu įgytas teorines ekonomikos ir finansinio raštingumo žinias pritaikyti praktiškai ir patys paragauti verslininko duonos. Tarptautiniai tyrimai atskleidžia, kad daugiau kaip pusė Mokomąsias bendroves kūrusių mokinių jaučiasi geriau pasirengę patys pradėti verslą ir beveik trečdalis ketina jį kurti.

Vilniečiai ir miesto svečiai kviečiami į Mokomųjų mokinių bendrovių mugę jau šį ketvirtadienį, gegužės 16 dieną, nuo 11.30 iki 15 valandos banko „Swedbank“ fojė (Konstitucijos pr. 20A).

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...