2011 Balandžio 06

Savivaldybės

Kaune pasirašoma koalicijos sutartis, konservatoriai mero postą perleidžia “tvarkiečiams”

veidas.lt

Kaune trečiadienį ketinama pasirašyti naują koalicijos sutartį, pagal kurią konservatoriai mero postą perleidžia “Tvarkos ir teisingumo” partijos atstovei Aušrai Ručienei, BNS patvirtino dabartinis meras konservatorius Andrius Kupčinskas.

Be konservatorių ir “tvarkiečių” naują koaliciją sudarys Liberalų sąjūdžio atstovai ir “jaunalietuviai”. Anksčiau į mero postą pretendavęs nepriklausomų kandidatų koaliciją subūręs verslininkas Visvaldas Matijošaitis turėtų likti opozicijoje.

“Preliminariai esame sutarę, kad partijos “Tvarka ir teisingumas” atstovai deleguoja kandidatą į mero poziciją, o vicemerų pozicijas deleguoja Tėvynės Sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD), “Jaunosios Lietuvos” ir Liberalų Sąjūdžio atstovai. Administracijos direktoriaus poziciją deleguotų TS-LKD atstovai”, – BNS sakė meras.

Anot A.Kupčinsko, merės postas turėtų atitekti “tvarkiečių” atstovei Aušrai Ručienei, vicemerų – jam pačiam, “jaunalietuviui” Stanislovui Buškevičiui ir Liberalų Sąjūdžio atstovui Rimantui Mikaičiui. Savivaldybės administracijos direktore turėtų likti konservatorė Edita Gudišauskienė.

Naujoji koalicija savivaldybės taryboje turės 23 mandatus iš 41.

TS-LKD Kauno savivaldybės tarybos rinkimuose iškovojo 12 mandatų, partija “Jaunoji Lietuva” ir “tvarkiečiai” – po keturis mandatus, Liberalų sąjūdis – tris vietas. Opozicijoje turėt likti nepartinių kandidatų koalicija “Vieningas Kaunas”, gavusi penkis mandatus ir anksčiau ketinusi formuoti naują valdžią, taip pat socialdemokratai su šešiais mandatais, liberalcentristai ir “darbiečiai”, gavę po tris vietas.

Merą Kauno miesto savivaldybės taryba ketina rinkti balandžio 14 dieną, kai susirinks į pirmąjį posėdį.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...