2011 Liepos 05

Kas liks iš Lietuvos žvaigždžių valandos

veidas.lt

BFL
Praėjusią savaitę Lietuva, pasak užsienio reikalų ministro Audroniaus Ažubalio, išgyveno savo žvaigždžių valandą: į Demokratijų bendrijos forumą, užbaigiantį dvejus metus trukusį Lietuvos pirmininkavimą šiai prieš dešimtmetį įsteigtai organizacijai, ir į pasaulio moterų lyderių forumą sulaukta arti pusantro šimto pasaulio valstybių delegacijų. Apie demokratijos ateitį, revoliucijas išgyvenančius arabų kraštus, posovietines Baltarusiją ir Moldovą, energetinio saugumo ir kitais klausimais Vilniuje diskutavo JAV valstybės sekretorė Hillari Clinton, ES įgaliotinė užsienio reikalams ir saugumo politikai Catherine Ashton, keli prezidentai, grupė ministrų. O Lietuvos ir Suomijos prezidenčių Dalios Grybauskaitės ir Tarjos Halonen iniciatyva sukviestos pasaulio moterys lyderės Vilniuje gvildeno moterų problemas.
Kaip ir dera, svečiai gyrė Lietuvą. Mūsų atstovai taip pat nesikuklindami gyrėsi, kaip pirmininkavo Demokratijų bendrijai, dabar – Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijai, o netrukus pradės pirmininkavimą ir ES. Tačiau, teisybės dėlei, tik forumo metu daug kas Lietuvoje ir sužinojo, kad Lietuva net dvejus metus pirmininkavo Demokratijų bendrijai. Reikia pripažinti, kad ji nelaikoma itin įtakinga institucija. “Vis dėlto ir iš tokio pirmininkavimo, ir iš tokių forumų Lietuva galėtų gauti kur kas daugiau politinio kapitalo, padaryti kai ką daugiau ir tarptautinei bendruomenei, ir sau. Nerangūs esame. Kalta mąstymo ir veikimo krizė. Bijau, kad taip nenutiktų ir kitąmet, kai Lietuva pirmininkaus ES”, – apgailestauja buvęs užsienio reikalų ministras Povilas Gylys.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...