2011 Birželio 30

Kas antras mobilusis telefonas atimamas iš vaiko

veidas.lt

Scanpix

Populiarėjant išmaniesiems telefonams, išaugo ir vidutinės žalos dydis mobiliųjų telefonų vagystės atveju. Beveik pusė visų pavogtų telefonų dingsta iš nepilnamečių rankų, o plėšikai vis dažniau griebiasi smurto, pažymi draudikai.

Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato duomenimis, per pirmus penkis šių metų mėnesius vien Vilniaus apskrityje buvo pavogti 1103 mobiliojo ryšio telefonai. Net penktadalį – 199 atvejus – šių vagysčių sudaro plėšimai, kai buvo panaudotas smurtas.

Remiantis draudimo bendrovės “ERGO Lietuva” statistika, beveik kas antras mobilusis telefonas atimamas iš vaiko. Šiais metais mobiliųjų telefonų vagys vidutiniškai padarė apie 850 litų žalą – beveik 50 proc. daugiau nei pernai tuo pačiu laikotarpiu, kai vidutinė žala siekė 570 litų. Klientai telefonus atgauna retais atvejais.

Policijos pareigūnų patirtis rodo, kad plėšimų aplinkybės dažnai būna labai panašios: nusikaltėliai savo aukų tyko iš ryto, žmonėms vykstant į darbą, ir vakarais, grįžtant namo. Didesnė tikimybė netekti mobiliojo telefono gresia ir vėlyvą vakarą atokesnėse miesto vietose. Auka užklumpama netikėtai, dažniausiai iš nugaros. Prireikus, žmogus pastumiamas, pargriaunamas ir pan. Kai plėšikams nebesipriešinama, jie kuo greičiau atima vertingus daiktus ir nedelsdami pasišalina.

Laiptinėse ir liftuose vagys aukų tyko nepriklausomai nuo paros laiko. Taip pat į mobiliuosius telefonus kėsinamasi prekybos centruose, poilsio namuose, kavinėse, baruose – vagišius vilioja viešos vietos, kur yra didesnis žmonių srautas. Neretai mobilieji telefonai pavagiami ir kartu su kitu namų turtu, plėšiant butus ar namus.

Daugiau šia tema:
  • Nėra panašių straipsnių.
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...