2012 Sausio 26

Kas antras būsto kredito gavėjas apsidraudžia dėl jo negrąžinimo

veidas.lt

Paskolas būstui įsigyti paėmę gyventojai ieško galimybių apsaugoti šeimas – net kas antras jų draudžiasi, kad nelaimės atveju draudimas padengtų neišmokėtą paskolos sumą. Europos bendrovės „ERGO Life Insurance“ duomenimis, dauguma besidraudžiančiųjų pasirenka maksimalią draudimo apsaugą.

 

ERGO Life Insurance“ SE Gyvybės draudimo departamento vadovė Audronė Kupliauskienė pasakoja, kad būsto paskolos gavėjo investiciniu gyvybės draudimu apsidraudę gyventojai apdraudžia savo gyvybę ir taip ištikus nelaimei apsaugo artimuosius nuo jiems liekančių finansinių įsipareigojimų bankui. Tuo pat metu investuojant kaupiami pinigai gali būti panaudoti būsto paskolą grąžinant anksčiau numatyto termino, o sumokėtoms gyvybės draudimo įmokoms yra taikoma gyventojų pajamų mokesčio lengvata, taigi, gyventojai gali susigrąžinti iki 15 proc. gyventojų pajamų mokesčio sumą nuo sumokėtų draudimo įmokų.

 

Būsto paskolos gavėjo investicinis gyvybės draudimas sparčiai populiarėjo. Pernai buvo sudaryta daugiau kaip 1 tūkst. tokio draudimo sutarčių, pasirašytų įmokų suma sudarė daugiau kaip 1 mln. litų. Jo apimtys nuolat augo, pavyzdžiui, 2011 m. lapkritį buvo sudaryta 35 proc. daugiau sutarčių nei per tą patį mėnesį 2010 metais“, – pasakoja A. Kupliauskienė.

 

Drausdamiesi klientai gali pasirinkti, kokią paskolos dalį jie nori apdrausti. Draudžiamojo įvykio atveju, draudimo bendrovės išmokama suma būna lygi apdraustai paskolos daliai. „Praėjusiais metais visą paskolos sumą apdraudė 95 proc. klientų. Vidutiniškai pasirenkama draudimo suma siekia apie 130 tūkst. litų“, – teigia A. Kupliauskienė.

 

Už šimtatūkstantines paskolas būstą įsigiję gyventojai nesijaučia saugūs – jie apgalvoja ir tokius scenarijus, kai dėl nelaimingo atsitikimo prarandamas darbingumas. Tokią draudimo apsaugą pasirenka kas antras klientas. „Tai, kad gyventojai apsvarsto įvairius gyvenimo scenarijus ir apsaugodami šeimą ruošiasi blogiausiam – brandumo požymis. Užsienyje, kur draudimo skvarba ženkliai didesnė nei Lietuvoje, niekam nekyla klausimas, ar apsauga reikalinga, draudimasis paskolos sumai yra normali praktika“, – pasakoja A. Kupliauskienė.

 

Būsto paskolos draudimu gali apsidrausti gyventojai, imantys būsto kreditą DNB banke. Tai vienas iš ERGO draudimo grupės ir DNB banko ilgametės partnerystės pasiūlymų abiejų bendrovių klientams. Būsto paskolos draudimas dengia pagrindines rizikas, tokias kaip gyvybės netekimo ar darbingumo netekimo rizika. Tai yra svarbiausios rizikos, su kuriomis susiduria šeimos maitintojas. Dauguma paskolą pasiėmusių klientų apsidrausti nusprendžia sudarydami kredito sutartį, įvertinę kredito dydį, reikiamą apsaugą ir draudimo įmokų dydį.

 

Europos bendrovė „ERGO Life Insurance“ pernai už būsto paskolų gavėjams nutikusius draudžiamuosius įvykius išmokėjo daugiau kaip 300 tūkst. litų.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. Brian edward Brian edward rašo:

    Ar jūs verslo žmogus, ar moteris? Ar jums bet kokią finansinę netvarka ar jums reikia lėšų pradėti savo verslą? Ar jums reikia paskolą apmokėti savo skolą ar sumokėti sąskaitas arba pradėti gražią verslą? ir jūs esate ieškant sunku gauti kapitalo paskolą iš vietinių bankų / kitų finansinių institutų? Mes siūlome paskolas iki 3% palūkanų norma ir mes siūlome taip loans..interested asmuo turėtų prašome susisiekti su mumis elektroniniu paštu: westerntrustcompany@gmail.com


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...