2012 Vasario 08

Kas antrai įmonei Lietuvoje sunkiai pavyksta rasti reikiamų specialistų

veidas.lt


Dėl specialistų trūkumo Lietuvoje labiausiai kenčia įmonių produktyvumas, inovatyvumas ir klientų aptarnavimas.

Trečdalis Lietuvoje veikiančių įmonių neturi specialistų, reikalingų efektyviam jų verslo vystymui, pusė susiduria su problemomis jų ieškodamos bei daugiau nei 40 proc. šią problemą įvardija kaip vieną iš trijų didžiausių grėsmių jų verslui. Šiuos duomenis atskleidęs tarptautinis „The Grafton Employment Group“ tyrimas rodo, jog lyginant su Europos, Viduriniųjų Rytų ir Afrikos šalių vidurkiu, Lietuvoje specialistų trūkumas turi didesnės neigiamos įtakos verslo produktyvumui, inovacijoms ir klientų aptarnavimui.
„Iš verslininkų Lietuvoje dažnai girdime prieštaravimą: nors bedarbystės lygis šalyje aukštas, susirasti reikiamą specialistą sunku. Atliktas tyrimas rodo, kad su šia problema susiduria daugelis Europos ir kitų regionų verslininkų. Apklausoje dalyvavusios įmonės taip pat išreiškė susirūpinimą, kad neturint ir negalint susirasti reikiamų specialistų, joms gali būti sunku pasiekti užsibrėžtus verslo tikslus“, – sako „The Grafton Employment Group“ priklausančios „Grafton Recruitment“ Lietuvoje vadovė Diana Mečanecaitė.
Pasak jos, ateityje specialistų trūkumo problema gali dar didėti, jei dabar, į Lietuvą ritantis antrajai sunkmečio bangai ir intensyvėjant emigracijai, verslininkai nesiims reikiamų priemonių. „Šiuo metu vadovai priversti priimti svarbius, bet sudėtingus ir sunkius sprendimus. Svarstydami darbuotojų klausimą, jie privalo gerai apgalvoti visus aspektus ir elgtis protingai. Esant būtinybei žmones atleisti, su jais reikia elgtis etiškai ir garbingai, kad, poreikiui vėl išaugus, būtų išvengta su samda susijusių problemų“, – sako D. Mečanecaitė.
Tyrimo duomenimis, Lietuvoje su reikiamų specialistų trūkumu ir problematiška jų paieška susiduria 49 proc. įmonių, tuo tarpu tokių bendrovių dar daugiau Vokietijoje (50 proc.), Viduriniuosiuose Rytuose ir Afrikoje (54 proc.), Turkijoje ir Vengrijoje (po 55 proc.), mažiau – Slovakijoje (47 proc.), Čekijoje (46 proc.), Rumunijoje (43 proc.), Airijoje (32 proc.), Balkanuose (27 proc.).
Remiantis Lietuvoje veiklą vykdančių įmonių atsakymais, reikiamų specialistų trūkumas turi didžiausios neigiamos įtakos bendrovių produktyvumui – taip nurodė 59 proc. respondentų. Vidutiniškai Europos, Viduriniųjų Rytų ir Afrikos šalyse taip teigė 56 proc. įmonių. Strateginę lyderystę ir inovacijas kaip sritis, patiriančias didžiausią žalą dėl specialistų trūkumo, nurodė 47 proc. Lietuvoje veikiančių įmonių. Europos, Viduriniųjų Rytų ir Afrikos šalių vidurkis – atitinkamai 54 proc. ir 41 proc. Trečioje vietoje pagal dėl specialistų trūkumo patiriamą žalą tarp įmonių Lietuvoje – klientų aptarnavimas. Taip teigė 31 proc. bendrovių. Vidutiniškai Europos, Viduriniųjų Rytų ir Afrikos šalyse taip teigusių įmonių 29 proc.
„The Grafton Employment Group“ atliktoje įmonių apklausoje iš viso dalyvavo 1046 tarptautinės kompanijos, veikiančios Airijoje, Jungtinėje Karalystėje, Danijoje ir Šiaurės šalyse, Vokietijoje, Čekijos Respublikoje, Slovakijoje, Vengrijoje, Lenkijoje, Lietuvoje, Rumunijoje, Viduriniuosiuose Rytuose ir Afrikoje.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. nesamone nesamone rašo:

    nes yra specialistu tik sistema neveikia. ir jei vyresnis zmogus nors ir lab geras specialistas negaus darbo, nes bukagaviai darbdaviai ziuri i metus. Arba reikia isokti i kieno nors lova….


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...