2012 Liepos 15

Karpių dvaro festivalis „Ad Astra“

veidas.lt


“WAFT” išvertus iš anglų kalbos, reiškia atsklidęs / atplaukęs kvapas / garsas, trumpalaikis pojūtis; veiksmažodinė forma – sklisti, skrieti, plaukti ore. Iš praeities atsklidęs autentiškas sutartinių dvelksmas, persipynęs su šiuolaikine alternatyvia elektronine muzika, efektais, šviesa ir instaliacijomis,  sudrebins ir prikels XVIII a. parko paunksnėje snaudžiantį dvarą bei jo apylinkes.

Klasicistinis, trijų šimtų metų senumo dvaro ansamblis  ir audiovizualinė magija sukurs nepakartojamą atmosferą, priversiančią  pasijusti ant plonos linijos tarp daugiasluoksnės turtingos praeities ir šiuolaikiškumo. Tarp dabarties urbanistinio pasaulio ir pamiršto, barokinio, kvepiančio mira, satinu čežančio dvaro gyvenimo.
„WAFT“ – prieš porą metų sukurtas, unikalus projektas, pirmąkart pristatytas Vokietijoje.  Rūtos Virbickaitės inicijuotas sumanymas sujungti sutartines ir alternatyvią elektroniką virto įspūdingu, gurmanams skirtu meno spektakliu. WAFT – tai dviejų skirtingų muzikos stilių ir idėjų sintezė. Pirmasis kolektyvas – tai vienas įdomiausių elektronikos projektų Lietuvoje „Fusedmarc“. Alternatyvi audiovizualinė elektronikos grupė, susibūrusi 2004 m. siekia pakelti lietuviškos muzikos kartelę į naują lygį.  Įkvėpianti ir užburianti muzika susivienija su vaizdu ir pakeri savo klausytojus tiek Lietuvoje, tiek Europoje.
Antrasis kolektyvas – „Trys keturiose“ – sutartinių giedotojos neatsisakančios amžių nugludintos vertybės – autentiško giedojimo, nors pastaruoju metu ieškančios būdų kaip autentišką sutartinių giedojimą derinti su šiuolaikiniais menais. Ilgametė patirtis ir pagarba į UNESCO paveldą įtrauktoms sutartinėms, kurios vis labiau išstumiamos pigios komercinės muzikos ir dūlėja atmintyje, kaip ir kai kuriai Karpių dvaro ansamblio pastatai.  Tai gyvas prisilietimas prie lietuviškos dainos istorijos, kai sutartinės sklisdavo per Lietuvos kaimus ir laukus.
Šiame bendrame projekte visiškai skirtingi kolektyvai darniai susipina į muzikos spektaklį. Gyviems  instrumentams ir elektronikos garsams kuriant užburiančias melodijas, pasigirsta „Fusedmarc“ vokalistės Viktorijos vokalas. Jį papildo giedamos sutartinės, scenoje žaidžiančios šviesos bei ekrane plaukiantys praeities ir dabarties vaizdai.  Stebuklingas pasirodymas,  įtrauks jus į senovę, bet ji kalbės jums jūsų, šiandienos kalba ir vaizdu.
Jau liepos 28 d. (šeštadienį), 20 val., šį unikalų projektą bus galima išvysti tik Karpių dvare, Joniškėlyje, Pasvalio rajone.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...