2012 Liepos 29

Karas tarp IT gigantų: kas kontroliuos žmonių komunikaciją?

veidas.lt


Netrukus prasidės globalus konfliktas tarp trijų įtakingiausių bendrovių internete, kurios susirems dėl galimybės kontroliuoti žmonių komunikaciją.

„Facebook“ (kurios sudėtyje yra „Chat“, „Messages“, el. pašto paslaugos) prieš „Apple“ (visuose jos įrenginiuose integruota žinučių sistema „iMessage“) ir „Google“ (el. pašto paslauga „Gmail“, „GChat“, „Hangouts“).

Jei viena iškils ir taps akivaizdžia lydere, ji galės nulemti, kaip ateityje žmonės bendraus skaitmeninėje erdvėje. Skamba neblogai, tiesa? Taip ir yra, tvirtina Josh Constine, portale techcrunch.com publikuotame straipsnyje.

Prieš keletą savaičių „Facebook“ pradėjo šį karą pakeisdama visų savo vartotojų profilio kontaktinę informacinę, t.y. vietoj anksčiau buvusių „Gmail“, „MobileMe“ bei kitų el. pašto adresų atsirado „@facebook.com“ galūnė. Kodėl? Tai ataka prieš „Google“ ir „Apple“.

Šiuo metu pasiekėme SMS žinučių viršūnę, tad jau kitais metais išsiunčiamų SMS kiekis mažės – dėka atsiradusių alternatyvų. Taigi kuri bendrovė užims SMS‘ų vietą? Šiame straipsnyje aptarsime kiekvienos bendrovės kavaleriją ir galimybes laimėti.

Pasiruošimas karui

Per pastaruosius keletą metų visi trys konkurentai nuosekliai ir planuotai ginklavosi artėjančiam internetinių žinučių karui. Tik pastarosiomis savaitėmis pasirodė pirmieji manevrai, bet jau artimiausiu metu galime matyti ir rimtesnes atakas.

„Facebook“

2010-ųjų lapkričio mėnesį „Facebook“ suvienijo visas savo susirašinėjimo platformas: greitųjų žinučių paslaugą „Chats“, žinučių paslaugą „Messages“ ir elektroninį paštą su „@facebook.com“ galūne. Taigi visų šių paslaugų žinutės patenka į vieną bendrą gautų žinučių (angl. inbox) aplankalą.

Daugeliu atveju šis sprendimas vartotojams išėjo į naudą. Tarkim, jūs siunčiate draugui trumpąją žinutę, tačiau draugas staiga atsijungia ar nueina nuo kompiuterio. Jūsų žinutę draugas galės pamatyti vėliau prisijungęs kitu įrenginiu, tarkim, mobiliojo telefono.

Ir jeigu išsiuntėte žinutę kolegai, kuris jums rašant prisijungė prie „Facebook“ portalo, jis gaus „chat‘inę“ žinutę. Anksčiau buvo galima savanoriškai užregistruoti savo „Facebook“ elektroninį paštą, o nuo šių metų balandžio – jį gavote automatiškai, norite to ar ne. Jeigu kas nors jums siunčia elektroninį laišką į „@facebook.com“, jį taip pat rasite tarp bendrų žinučių.

2011-ųjų liepą socialinis tinklas ėmė bendradarbiauti su „Skype“, kuri suteikė vaizdo pokalbių galimybę „Facebook“ tinklo vartotojams. Taip pat kompanija įsigijo „Beluga“, kuria paremta „Messenger“ aplikacija – alternatyva paprastoms žinutėms.

„Facebook“ pranašumai – tai didžiausias socialinis tinklas (kiekybinė persvara karuose yra labai svarbi), populiariausios mobiliosios aplikacijos, didžiulis lankytojų praleidžiamas laikas svetainėje ir augantis reklamos tinklas, apjungiantis visus išvardytus dalykus.

Vartotojų identifikacija yra esminis bendravimo aspektas, suteikiantis garantiją, kad šneki su tuo žmogumi, kurio ieškai. „Facebook“ neturi savo techninės įrangos ar operacinės sistemos, tačiau puikiai veikia visuose įrenginiuose ir platformose – štai kodėl „Facebook“ turi didžiausią potencialą laimėti žinučių karą.

„Google“

Kai „Gmail“ tapo populiariausia elektroninio pašto platforma bendrovė nusprendė, kad pagrindinė greitųjų žinučių paslauga bus „GChat“ (formaliai žinoma „Google Talk“ pavadinimu). Daugybė žmonių pasirinko šią platformą, nes manė esantys pernelyg subrendę „IRC“ tinklui, o taip pat dėl to, kad nenorėjo būti dažnai trukdomi nepažįstamų žmonių „Facebook“ tinkle.

2010-ųjų rugsėjo mėnesį „Google“ įsigijo grupinių pokalbių aplikaciją „Plannr“ ir sėkmingai ją integravo į 2011-ųjų birželį startavusį „Google+“ socialinį tinklą. Neseniai įtakingas internetinių tendencijų tinklaraštis „GigaOm“ paskelbė, kad „Google“ nusprendė sujungti visas savo žinučių programas – „Hangouts“, „Chat“ ir „Messenger“ – į vieną bendrą platformą, kurioje bus galima siųsti žinutes, bendrauti balsu bei vaizdais.

Didžiausias „Google“ turtas yra jos įvairovė. Jai priklauso mobilioji operacinė sistema „Android“. Ji bendradarbiauja su „Samsung“ kurdama techninę įrangą. Jai taip pat priklauso svarbus „Motorola Mobility“ padalinys. Ji turi daug grynųjų pinigų ir socialinį tinklą „Google+“ (turintį 250 mln. vartotojų). Tačiau svarbiausia yra tai, kad „Google“ priklauso populiariausia elektroninio pašto paslauga „Gmail“.

„Apple“

2010 metų birželį startavo „Apple“ vaizdo pokalbių paslauga „FaceTime“, tačiau norėdami ja pasinaudoti abu pašnekovai privalėjo turėti naujausią „iPhone“ telefoną. Vėliau „Apple“ išplėtė paslaugos galimybes ir dabar ji taip pat pritaikyta staliniams bei nešiojamiems kompiuteriams.

2011-ųjų spalį startavo „iMessage“ žinučių platforma („iOS“ įrenginiams), kuri be kita ko leidžia siųsti nuotraukas bei kitokio pobūdžio failus. Gali būti, kad „FaceTime“ ir „iMessage“ platformos bus sujungtos į vieną.

Nors turi didžiulį grynųjų pinigų rezervą, bendrovės „Apple“ šansai laimėti šį karą yra mažiausi. Bendrovė neturi jokio socialinio tinklo, o jos „socialumas“ iš dalies priklauso nuo „Facebook“. Bendrovė gali kontroliuoti savo įrenginių vartotojų žinutes, tačiau ne kiekvienas nori pirkti „Apple“ produktus.
Nugalėtojo laimikis

Taigi per artimiausią mėnesį visos trys kompanijos turės puikiai sustyguotas žinučių platformas – veikiančias tiek asmeniniuose kompiuteriuose, tiek mobiliuose įrenginiuose. Tikriausiai, be teksto bus galima siųsti nuotraukas bei vaizdus. Turėtų būti ir persiuntimo el. paštu bei kitais kanalais (RSS, SMS žinutėmis) galimybė.

Visos kitos žinučių platformos (tarkim, „Microsoft“ bendrovė „GroupMe“ bei visi SMS žinučių portalai) turėtų būti ruošiami pardavimui vienai iš trijų minėtų bendrovių. Jos tiesiog neturi šansų.

Ant kortos pastatyta tiesioginės komunikacijos kontrolė. Turinys, be jokios abejonės, yra svarbus. Viena iš priežasčių yra ta, kad turinys pritraukia masinį vartotojų kiekį, o tai didina vartotojų praleistą laiką svetainėje. Pastarasis rodiklis yra svarbus siekiant parduoti reklamą.

Žmonės myli turinį, tačiau žmonėms reikia tiesioginio komunikacijos kanalo. Nesvarbu, kuri bendrovė kontroliuoja didžiausią informacijos kiekį (šiuo atveju – „Google“ ir „Facebook“). Svarbu, kurios bendrovės kanalais ta informacija sklinda (šalia tos informacijos bus galima patalpinti ir reklamą).

Nereikia pamiršti, kad natūraliosios kalbos apdorojimas ir analizė leidžia nustatyti, kokios žinutės ir jų fragmentai šiuo metu yra populiariausi ir taip patikslinti reklamos auditoriją. Taigi šio karo nugalėtojas taps dar turtingesnis. Tiek pajamų iš reklamos, tiek gaunamos informacijos prasme.

Kaipgi ta reklama prie žinučių atrodys? Veikiausiai, neįkyriai, gal tik iš pradžių. Žmonės įpras, kaip įprato prie reklamos, rodomos virš „Gmail“ laiškų. „Apple“ pergalė šiame kare reikštų ir didesnius įrenginių pardavimus. Vartotojai norės naujausios žinučių platformos, todėl turės pirkti naujus įrenginius.

Taigi ant kortos pastatyta daug, todėl šios bendrovės įsivels į didelį mūšį. Jos išleis didžiules sumas, sudarys sąjungas (jei tik reikės), atliks agresyvius manevrus, net jei teks paaukoti kokybę. Bet atlygis dosnus, tad tikrai vertas pastangų.
Pirmieji šūviai paleisti

„Facebook“ žinojo, kad paslėpus tikruosius vartotojų el. paštus ir pakeitus juos į savo „@facebook.com“ adresus, žiniasklaida ims apie tai šnekėti ir išpūs didžiulį burbulą (tikėtina, jog šis straipsnis taip pat nebūtų pasirodęs). Šis pasikeitimas galėjo įvykti ir subtiliau bei tyliau, tačiau, rodos, „Facebook“ tylos nenori.

Socialinis tinklas „Facebook“ į elektroninio pašto rinką įžengė pavėluotai, ypač lyginant su „Google“, tad daugelis vartotojų taip ir neparodė savanoriško intereso susikurti savo el. pašto paskyrą. Susiklosčius tokiai situacijai, „Facebook“ tiesiog „pakrikštijo“ kiekvieną vartotoją nauju el. pašto adresu – be jokio perspėjimo ir pasirinkimo.

Kaip į tai atsakys „Google“ ir „Apple“? „Google“ galėtų uždrausti rodyti turimą „Facebook“ profilį savo socialinio tinklo „Google+“ skyreliuose „Apie mane“, ir tai nepadarytų daug žalos bendrovei. Taip pat „Google“ galėtų sukurti savo žinučių platformą „Android“ operacinei sistemai („Facebook“ turi „Messenger“ aplikaciją). O „Apple“ galėtų atsisakyti integruoti „Facebook“ į savo operacinę sistemą.

Tačiau vargu ar „Apple“ apsimoka ignoruoti „Facebook“. Abi bendrovės veikiau galėtų viena kitą papildyti, kadangi turi bendrą priešą – „Google“ – atakuojantį tiek vieną, tiek kitą keliais frontais.

Taigi pripažinusi savo prastą padėtį internetinio susirašinėjimo tarnybų kare, „Apple“ galėtų bendradarbiauti ir iš to gauti papildomos naudos – dar daugiau „iPhone“ ir „iPad“ pardavimų.

Tikriausiai Markas Zuckerbergas apskaičiavo agresyvaus „Facebook“ vartotojų kontaktinės informacijos pakeitimo riziką ir žinojo, kad socialinis tinklas gali prarasti kelių milijonų IT sritį išmanančių vartotojų pasitikėjimą. Tačiau „Facebook“ vis dar yra Socialinis Tinklas. Ir kelias dienas truksiantys skundai to nepakeis. Tai nėra draugiška konkurencija, tai karas. O kiekvienas karas turi pasekmes.

technologijos.lt

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (6)

  1. Mr John Mr John rašo:

    Sveiki, aš esu ponas John Vonka, privati ​​paskola skolintojas, kuris suteikia gyvenimo laiko galimybių paskolas. Ar jums reikia paskolos skubiai apmokėti savo skolas ar jums reikia paskolą, siekiant pagerinti jūsų verslą? kurie turi bloga kredito ar reikia pinigų apmokėti sąskaitas, investuoti į verslą esant 2% norma. Taigi susisiekite su mumis šiandien elektroniniu paštu:

    (financialglobaltransformation@gmail.com).

    Šiuo pačiame taške aš ne įdėti į jus kaltinti dėl to, kad jūs neturėjote progos liudytojas ar išgirsti iš mano klientų parodymus. Aš esu vyras mano žodžių, ir aš ne girtis su tuo, ką aš padariau organizacijoms, įmonėms ir privatiems asmenims. Dabar jūs turite visą gyvenimą galimybę pasinaudoti gyvenimo keičiasi programą. Tai mes įdiegtos siekiant padėti žmonėms visame pasaulyje fondo projektus, sumokėti skolas, atkurti bendrovių ir tt ir mes sėkmingai padaryta taip toli šie kelerius metus. Su visais sakiau dabar pasirinkimas yra tavo ne į arba iš programos naudai metu arba žiūrėti gyvenime perduoti Jums galimybę.

  2. jane jane rašo:

    Labas,
    Tai yra informuoti plačiąją visuomenę, kad ponia Jane Alison, privati paskola skolintojas turi atverti finansinę galimybę visiems reikia bet kokią finansinę pagalbą. Mes apdalinti paskolą 2% palūkanų norma privatiems asmenims, įmonėms ir įmonių pagal aiškia ir suprantama forma ir būklės. susisiekti šiandien mums elektroniniu paštu adresu: (saintloans@hotmail.com)

  3. Richard Richard rašo:

    Salam əziz müştəri,
    Siz 30 il maksimum var və mən biz 1 10,000 2% faiz dərəcəsi, bu əsasında bizim məlumat bazasında Richard kreditlər, kredit ödəmə qrafiki aylıq ödənişlər və bank transfer payment metodu salamlamaq istəyirəm şirkəti bəzi kredit verək Bank. çox ciddi və bir kredit lazımdır əgər burada almaq üçün çox asan almaq üçün 24 saat etibarlı şəxsiyyət vəsiqəsi və bank hesabı və kredit kredit üçün müraciət etmək. Tətbiq siz bizə geri almaq lazımdır ərizə formasını doldurun.
    richardloancompany1@gmail.com
    Şəxsi məlumat:
    Soyad: …………………………….
    Adı: ……………………………
    Soyad: ………………………………
    Cinsiniz: ……………………………………..
    Dövlət: …………………………….
    Language Konuşulan: …………………………….
    Cari yaşayış: ……………………
    Şəhər: ………………………………………… ,
    Saxlayın Kodu: ………………………………………..
    Ölkə: ………………………………………… ..
    Din: ………………………………………… …
    Doğum tarixi:………………………………………. ,
    Tələb olunan keyfiyyətlər: ………………………………………..
    Şirkət: ………………………………………… ……..
    Aylıq gəlir / İllik gəlir: ……………………………….
    Digər gəlirlər: ……………………………………….. ………
    Peşə: ………………………………………… …………
    adı və hüquqi ünvanı: …………………………………….. ..
    bu iş il sayı: ……………………………….
    Hazırkı status Peşə, sənət: …………………………………….. .. …
    Telefon nömrəsi:……………………………………….. ………………..
    Telefon nömrəsi: ………………………………………. . ……………

    Loan Məlumat:
    Kreditin məbləği: ……………………………………..
    Kredit Müddət: ……………………………………..
    Kreditin növü: ……………………………………….
    Kredit Məqsəd: ……………………………………..
    Sizin aylıq xərclər: ………………………………
    Girov (Dövlət əgər varsa): ……………………………….
    Tələb olunan maddi hesablamaq: …………………………..
    resursların qiymətləndirilməsi vəsaitlərin tələbinə cavab: ……………….

    ……… …….. YES IF NO YES, DETAILS aşağıdakı qısa təsviri / vermək:

    richardloancompany1@gmail.com
    MƏLUMAT Mən bəyan QƏBUL EDİB
    Yuxarıda TRUE var.
    TARİXİ:

    sual ASAP lazımdır.
    Mr Richard Ronald
    idarə

  4. Catherine Catherine rašo:

    Dear Customer ,

    Do you need an emergency loan to start work, a debt loan, Buy a car or a
    house, If yes no longer worries any kind of credit Low interest rate of
    2% without collateral and proper interest rate Without credit check . If
    you are in need with the following credit information get back to us
    Contact Email: catherineloanfirm97@gmail.com

    Do you have a bad loan?
    Do you need the money to pay the bills?
    Do you need to start a new job?
    Do you have an unfinished project because of bad financing?
    Do you want money to invest in part of your area of ​​expertise?
    Did you make a profit? And you do not know what to do.

    We offer the following loans : Personal loans (secured and unsecured),
    Building loans (secured and unsecured)
    Combined lending Student lending ,Consolidation lending and others.
    Loan Application form

    1. Full Names:
    2. Country:
    3. State:
    4. Contact Address:
    5. Amount of Credit Required:
    6. Term of the Loan:
    7. Monthly Income:
    8. Direct Phone Number:
    Have you used an online credit before (yes or no)

    EMAIL: catherineloanfirm97@gmail.com

    Sincerely,

  5. Catherine Catherine rašo:

    Əziz müştəri ,

    Siz, iş, borc kredit başlamaq bir avtomobil və ya bir Almaq üçün təcili kredit lazımdır
    ev, bəli artıq kredit aşağı faiz dərəcəsi hər cür narahat varsa
    kredit çek olmadan girov və müvafiq faiz dərəcəsi olmadan 2%. əgər
    Bizə geri almaq aşağıdakı kredit məlumat ehtiyacı var
    Əlaqə E-poçt: catherineloanfirm97@gmail.com

    Bir pis kredit var?
    Siz ödəmək üçün pul lazımdır?
    yeni bir iş başlamaq lazımdır?
    Bir yarımçıq layihə pis maliyyələşdirilməsi var?
    pul ekspertizası sizin ərazidə hissəsi investisiya istəyirsiniz?
    bir mənfəət etmək mi? Və nə bilmirəm.

    , Personal kreditlər (təminatlı və təminatsız) Biz aşağıdakı kreditlər təklif
    Building kreditlər (təminatlı və təminatsız)
    kredit Tələbə kredit, konsolidasiya kredit və başqaları birlikdə.
    Kredit Ərizə forması

    1. Tam Adlar:
    2. Ölkə:
    3. Dövlət:
    4. Əlaqə Ünvan:
    Kredit Lazım 5. məbləği:
    Kredit 6. müddəti:
    7. Aylıq gəlir:
    8. Direct Telefon nömrəsi:
    Siz əvvəl bir online kredit istifadə (Bəli və ya No) var

    EMAIL: catherineloanfirm97@gmail.com

    Hörmətlə,

  6. FRED MORE FRED MORE rašo:

    Təcili kreditə ehtiyacınız varmı? Kreditlə maraqlanan şəxslərə yaxşı niyyətlə kredit veririk. Ticarət planlaşdırma, ticarət və inkişaf maliyyələşdirmə, ipoteka və ipoteka, borc konsolidasiya kreditləri, biznes kreditləri, özəl kreditlər, tələbə kreditləri, faiz dərəcələrinə nisbətən faiz dərəcələrinin 3% -dək təklif olunmasını təklif edirik.
    Təhlükəsiz və təminatsız kredit üçün bizə müraciət edin. Maraqlanan namizədlər bizimlə əlaqə saxlamalıdırlar: fredmorefinance@gmail.com

    WhatsApp vasitəsilə əlaqə: +919654763221
    Hörmətlə,
    Cənab FREDMORE


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...