2010 Gruodžio 31

Kariuomenė

KAM anksčiau nei planuota baigė mokėti už lėktuvus “Spartan” ir automatus G-36

veidas.lt

Krašto apsaugos ministerija šiemet baigė mokėti už tris transporto lėktuvus C-27J “Spartan” ir automatinius šautuvus G-36. Mokėjimai už karinę techniką ir ginklus baigti anksčiau nei planuota.

2009 metais po derybų lėktuvus pardavusi Italijos kompanija “Alenia Aeronautika” ir ginklus pagaminusi vokiečių “Heckler & Koch” nukėlė galutinį apmokėjimo terminą į 2011 metus.

Tačiau ministerija BNS pranešė, kad paskutiniai mokėjimai minėtiems tiekėjams buvo įvykdyti dar 2010-aisiais. Už “Spartan” buvo sumokėti 9 mln., už automatus – 1,2 mln. litų.

“Siekiant sumažinti Krašto apsaugos ministerijos ir kariuomenės kreditorinius įsiskolinimus už įsigyjamą įrangą buvo peržiūrėta investicijų programa ir už dalį įsigijimų buvo baigta mokėti šiemet, nors jų mokėjimų terminai po 2009 m. derybų su tiekėjais buvo atidėti 2011 metams”, – sakoma ministerijos atsakyme BNS.

Sutartis dėl trijų “Spartan” lėktuvų įsigijimo su “Alenia Aeronautika” buvo pasirašyta 2006 metais. Už lėktuvus Lietuva iš viso turėjo sumokėti 258,75 mln. litų. Italijos kompanija Lietuvai pateikė visus tris pirktus orlaivius.

Automatiniai šautuvai G-36 kainavo 14 mln. litų, paskutinė jų partija Lietuvą pasiekė taip pat pernai.

Šiuo metu didžiausia mokėjimų už įsigijimus dalis tenka padengti įsipareigojimus už du priešmininės kovos laivus, įsigytus 2008 metų pabaigoje iš Jungtinės Karalystės. Laivai iš viso kainavo 190 mln. litų, pirmasis iš jų jau pasiekė Lietuvą, antrasis atplauks kitų metų pradžioje. Galutinė apmokėjimo už juos data po derybų buvo nukelta į 2013

metų antrąjį ketvirtį.

2009-ųjų pradžioje buvo pasirašyta sutartis dėl patrulinių laivų taktinių užduočių ir valdymo sistemos įsigijimo už 20 mln. litų iš Italijos “Selex Sistemi Integrati”. Sistema bus įdiegta 2011-2012 metais, baigti mokėti už ją planuojama 2013 metais.

KAM vadovybė yra sakiusi, kad ateities prioritetai planuojant naujos karinės technikos įsigijimus yra radarai ir sraigtasparniai.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...