2011 Sausio 09

Rusija

Kaliningrade – piketas prieš mečetės statybą

veidas.lt

Kaliningrade Maskvos rajono gyventojai surengė jau trečiąjį protesto piketą prieš mečetės statybą miesto Pietų parke.

Protesto akcijoje, kuriai surengti leidimą davė miesto administracija, dalyvavo maždaug šimtas žmonių. Šis piketas, kaip ir ankstesnieji, vyko prie įėjimo į Pietų parką šalia tos vietos, kur prasidėjo mečetės statyba.

Akcija vyko su transparantais ir plakatas, kuriuose reikalaujama, kad Kaliningrado valdžia sustabdytų medžių kirtimą parke ir nutrauktų prasidėjusią statybą. Kai kurie jų buvo adresuoti konkretiems Miesto apygardos tarybos deputatams.

Piketo organizatoriai rinko parašus prieš šią statybą, taip pat kitų Kaliningrado parko zonų naikinimą ir užstatymą. Pasak jų, mes jau turime surinkę 10 tūkst. parašų, kurie bus panaudoti kalbantis su miesto valdžia.

Akcija, kurią stebėjo daug milicijos darbuotojų, vyko be incidentų.

Kaip jau pranešta, lapkričio pabaigoje Kaliningrado musulmonų bendruomenė pradėjo statyti mieste mečetę.

Žemės sklypas, skirtas mečetei, yra už municipalinio kultūros ir poilsio parko ribų. Jis yra tolokai nuo gyvenamųjų namų ir yra visuomeninėje verslo zonoje, kur leidžiama statyti konfesinius objektus.

Musulmonų bendrija siekė gauti leidimą mečetei statyti srities centre nuo 1993 metų. Miesto valdžia buvo numačiusi jos statybą keliose vietose, bet gyventojai dėl to pareiškė didelį nepasitenkinimą. Šiuo metu Kaliningrado srityje veikia tik viena mečetė, esanti Bolšoje Isakovo kaime. Ji buvo atidaryta 2010 metų pradžioje.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...