2013 Gruodžio 15

Kalėdos Šiauliuose: saldumynai, rekordai ir įtraukiantys renginiai visai šeimai

veidas.lt


Išskirtiniu šūkiu „Šiauliai – saldumynų miestas“ Kalėdas pasitinkantys Šiauliai dalina dovanas ir kasdien kviečia į šventinius renginius. Koncertai ir įvairios akcijos mieste vyksta jau porą savaičių. O prieš kelias dienas miesto centre buvo nupintas 7 metrų 77 centimetrų skersmens kalėdinis vainikas, pretenduojantis patekti ir į Lietuvos rekordų knygą.
Renginiai visai šeimai
Didelė dalis kalėdinių renginių skirti šeimoms ir vaikams. Jau šį šeštadienį Šiaulių kultūros centre vyks IX tarptautinis vaikų baleto pasakų festivalis „Žiemos pasaka“, kurio metu bus rodomi Lietuvos, Latvijos ir Estijos šokio teatrų spektakliai. Sekmadienį kultūros centro Rėkyvos skyriuje vyks kalėdinė pasaka „Kaip Snieginukas spalvų ieškojo“, o miesto kultūros centre ir mažiems, ir dideliems bus pristatytas pagal K. Donelaičio poemą „Metai“ sukurtas folkloro spektaklis „Jau saulelė…“. Tuo tarpu saldumynus, koncertus ir Kalėdų senelio išdaigas dovanos PLC „Tilžė“.
Pasak Šiaulių turizmo informacijos centro direktorės Giedrės Brazlauskaitės, gausybė renginių lauks ir kitą savaitę.  Pirmadienį visus smaližius su „Saldžiąja matematika“ supažindins Šiaulių universiteto Matematikos ir informatikos fakultetas. Antradienį pėsčiųjų bulvare vyks akcija „Kalėdų gardėsis“, o saldainių fabriko „Rūta“ šokolado muziejus kvies į nemokamą saldainių degustaciją. Trečiadienį į „Saldų kalėdinių žaidimų suktinį“ vaikus kvies savivaldybės viešosios bibliotekos Lieporių filialas.
„Šių metų kalėdinių renginių tematika – saldumynai – pasirinkta neatsitiktinai. Šiaulių saldainių fabrikas „Rūta“ šiemet švenčia 100 metų jubiliejų, taip pat turime AB „Naująją Rūtą“ ir sparčiai besiplečiantį tinklą „Saldūs majai“. Seniau Šiauliuose veikė ir daugiau saldainių fabrikų, tad turime gilias saldumynų tradicijas. Pasirūpinsime, kad šiauliečiams ir miesto svečiams šios Kalėdos būtų ne tik smagios, bet ir saldžios“ – sako G. Brazlauskaitė.
Renginiai vyks ir po atviru dangum
Kalėdiniai renginiai Šiauliuose vyksta jau mėnesio pradžios, o didžiausią įkarštį jie pasieks ateinančią savaitę. Miesto bulvarą papuoš didžiuliai, apie 3 metrų aukščio, saldainiai, kuriuos miestui dovanos šventės rėmėjai.
Nuo penktadienio Šiaulių pėsčiųjų bulvare šurmuliuos Kalėdinis miestelis, kuriame vyks koncertai, šventinė mugė, veiks karuselės, bus matuojamas kalėdinio vainiko rekordas. Vaikų lauks Kalėdų senelis,  kuris už padeklamuotą eilėraštį ar atsakymą į klausimą, dovanos skanumynus. Dovanas dalins ir šventės rėmėjas „Saldūs majai“, ketinantis padovanoti per 1000 ekologiškų šokoladų ir ledinukų vaikams ir jų mamoms.
Vienu iš svarbiausių akcentų taps šeštadienį veiksiantis „Saldaturgis“. „Šiauliuose nuo seno šeštadienį prieš Kalėdas veikdavo „saldaturgiai“, šiemet ne tik atgaivinsime šią tradiciją, bet tęsime ją ir ateinančiais metais“, – teigia G. Brazlauskaitė.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...