2011 Kovo 21

Libija

Kalbant apie įvykius Libijoje, tokie posakiai kaip “kryžiaus žygis” nepriimtini, sako Medvedevas

veidas.lt

Rusijos prezidentas Dmitrijus Medvedevas įsitikinęs, kad reikia atsargiau rinktis žodžius, skelbiant pareiškimus apie įvykius Libijoje.

“Jokiu būdu negalima vartoti posakių, kurie iš esmės skatina civilizacijų susidūrimus. Tokių, kaip “kryžiaus žygiai” ar panašių. Tai nepriimtina. Priešingu atveju viskas gali baigtis žymiai blogiau, nei tai kas vyksta. Apie tai turi visi prisiminti”, – Gorkose žurnalistams pareiškė prezidentas.

Tokiu būdu prezidentas D.Medvedevas sukritikavo premjero Vladimiro Putino pareiškimą, kad atakos prieš Libiją primena viduramžių kryžiaus žygį, ir tai galima laikyti iki šiol rimčiausiu nuomonių susikirtimu Rusijos valdžios tandeme.

“Ši Saugumo Tarybos rezoliucija, be abejo, yra nevisavertė ir kenkianti”, – pareiškė V.Putinas kalbėdamasis su Votkinsko gamyklos darbininkais pirmadienį.

Pasak jo, pažiūrėjus, kas ten parašyta, “iš karto pasidarys aišku, kad ji leidžia visiems daryti viską, imtis bet kurių veiksmų prieš suverenią valstybę”.

“Ir apskritai, tai man primena viduramžių raginimą eiti į kryžiaus žygį, kai kas nors kviečia ką nors eiti į tam tikrą vietą ir kažką vaduoti”, – sakė V.Putinas.

D.Medvedevas nemano, kad JT Saugumo Tarybos 1973 rezoliucija yra neteisinga ir ragina neleisti konfliktui išplisti po visą Afrikos teritoriją.

“Manau, kad ši rezoliucija iš esmės atspindi ir mūsų Libijos įvykių vertinimą, tačiau ne visur, todėl mes nepasinaudojome savo veto teise, ir, kaip jūs suprantate, kad mūsų atsisakymas nesinaudoti veto teise buvo kvalifikuotas, atsižvelgiant į visiškai suprantamas pasekmes. Būtų neteisinga kalbėti, kad “mes neįsivaizdavome, ką darome”, – sakė prezidentas.

Jis pažymėjo, kad tokios buvo jo instrukcijos Rusijos užsienio reikalų ministerijai.

Prezidentas pareiškė, kad Rusija “nedalyvaus operacijoje uždarant skraidymo erdvę ir, neduok Dieve, sausumos operacijose Libijos žemėje”.

“O tos galimybės atmesti negalima”, – pažymėjo jis, turėdamas omenyje tarptautinės koalicijos pajėgų galimą sausumos operaciją.

Rusijos prezidentas pranešė, kad Rusija nėra nutraukusi diplomatinių santykių su Rusija ir yra pasirengusi tarpininkauti, tačiau “klausimas – su kuo ten kalbėti”.

“Kadhafi pareiškė, kad neužima jokio posto. Sprendžiant iš jo veiksmų, jis tapo asmeniu, kuriam rankos niekas nepaduos, ir niekas Vakaruose su juo nekalbės. Mes diplomatinių santykių nenutraukėme ir esame pasirengę tarpininkauti”, – pažymėjo prezidentas.

Jis išreiškė viltį, jog šiuo metu Libijos oro erdvės uždarymo operacijoje dalyvaujančios šalys veikia suvokdamos, jog “visa tai daroma Libijos liaudies labui, siekiant neleisti žūti žmonėms ir subyrėti Libijai kaip valstybei”.

Tačiau, “nuo tų veiksmų nukentėjo civiliai objektai…, žuvo žmonių, ir tai parodo, kad toms, atitinkamose priemonėse dalyvaujančioms valstybėms nepavyko to pasiekti”, – pažymėjo D.Medvedevas.

Rusijos prezidentas išreiškė viltį, kad “tarptautinei bendruomenei suderinus savo veiksmus, Libijos žemėje įsivyraus taika ir bus imtasi visų priemonių, kad konfliktas neišplistų Afrikos teritorijoje ir kitų valstybių teritorijoje”

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...