2010 Rugpjūčio 02

Apklausa

Kaitra žmones alino visur

veidas.lt

Į Europą atklydusi karščio banga vijo gyventojus į parduotuves ieškoti būdų, kaip apsisaugoti nuo kaitros. Vokietijos prekybos centruose kondicionieriai buvo šluote iššluoti – verslininkai bandė šių prekių importuoti iš Suomijos, bet ir ten atliekamų nebuvo.

O kaip Lietuvoje? “Veido” užsakymu bendrovės “Prime consulting” atlikta apklausa parodė, kad apie tokią galimybę mąstė ir lietuviai. 19 proc. pirko kondicionierius ir ventiliatorius, 27 proc. norėjo juos įsigyti, bet pritrūko pinigų. Beveik 35 proc. nei kondicionierių, nei ventiliatorių nepirko tikėdamiesi, kad karščiai ilgai netruks.

Labiausiai nuo kaitros pas mus neapsaugotos visuomeninės patalpos. Daugiau nei pusė respondentų tvirtino, kad visose jose per karščius buvo blogai. Beveik 23 proc. labiausiai nuo šilumos kentėjo visuomeniniame transporte, 13,4 proc. – gydymo įstaigose.

Ar gelbėdamiesi nuo kaitros pirkote kondicionierius ir ventiliatorius?

Ne, kaitra vis tiek trumpalaikė    34,8 proc.
Norėjau, bet pritrūkau pinigų    27,4 proc.
Taip    19,2 proc.
Mano namuose visa tai jau buvo    18,6 proc.

Kuriose visuomeninėse patalpose per kaitrą buvo blogiausia?
Visur buvo blogai    52,2 proc.
Visuomeniniame transporte    22,8 proc.
Gydymo įstaigose    13,4 proc.
Valdžios institucijose    6,6 proc.
Visur buvo pakenčiama    5 proc.

Šaltinis: “Veido” užsakymu tyrimų ir konsultacijų bendrovės “Prime consulting” 2010 liepos 26–28 d. atlikta didžiųjų Lietuvos miestų gyventojų apklausa. Cituojant apklausą nuoroda į “Veidą” būtina.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...