2013 Gegužės 09

Kaip skiriasi maisto kainos Maskvoje ir Vilniuje

veidas.lt


Maskva – vienas brangiausių pasaulio miestų, bet kai kurių maisto produktų kainos, palyginti su pigia sostine daugelyje pasaulinių tyrimų laikomu Vilniumi, ten visai nesikandžioja.
Lankydamiesi Maskvoje užsukome į atsitiktinai pasirinkto prekybos tinklo parduotuvę ir užfiksavome kai kurių maisto produktų, kurių galima rasti kiekvieno pirkėjo pirkinių krepšelyje, kainas. Vėliau tą patį padarėme užsukę į vieno prekybos tinklo Vilniuje parduotuvę. Ir štai kas paaiškėjo.
Maskvoje visi mūsų pasirinkti produktai kainavo brangiau nei Vilniuje, tačiau reikia pripažinti, kad dažnai kainos skirtumas viename brangiausių pasaulio miestų ir Lietuvos sostinėje buvo nedidelis. Pavyzdžiui, kilogramas bananų Maskvoje kainuoja 58 rublius (apie 4,9 Lt), Vilniuje – apie 4,49 Lt. Labai panašiai abiejose sostinėse kainavo ir tokie produktai, kaip cukrus ar druska. Na, o pieno produktai – pienas, sviestas, taip pat kiaušiniai Maskvoje buvo bemaž dukart brangesni.
Patys maskviečiai aiškina, kad Maskvoje yra įvairaus kainų lygio parduotuvių, kuriose galima apsipirkti ir brangiau, ir labai pigiai. Mūsų aplankytas prekybos tinklas „Azbuka Vkusa“, dirbantis visą parą, laikomas šiek tiek aukštesnio lygio už vidutinį, tad ir kainos ten buvo santykinai didesnės.

Kai kurių maisto produktų kainos Maskvoje ir Vilniuje (Lt)
Maskvoje*    Vilniuje**

10 L dydžio kiaušinių    8,3    4,49
Cukraus kg    3,9    3,49
Druskos kg    1,6    1,25
Bananų kg (Ekvadoras)    4,9    4,49
Bulvių kg (Izraelis)    5    3,99
3,5 proc. rieb. litras pieno (tetrapake)    6,5    2,89
82 proc. riebumo sviestas, 200 g pakelis    8,3    4,35

*Kainos žiūrėtos visą parą dirbančiame prekybos tinkle „Azbuka Vkusa“ Tverskaja-Jamskaja g.
**Kainos žiūrėtos visą parą dirbančioje „Maxima“ parduotuvėje Mindaugo g.
Pastaba: lentelėje pateikiamos mažiausios konkrečių produktų kainos, užfiksuotos apsipirkimo metu. Akcinės kainos nebuvo fiksuojamos.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...