2010 Rugpjūčio 09

Maskva:

Gyventojai miršta dūmuose ir bėga iš sostinės

veidas.lt

Degėsių kvapas, migla ir liūdna morgų bei ligoninių statistika varo maskviečius iš sostinės, o juos lydi patikinimai, kad situacija kontroliuojama, ir meteorologų įspėjimai: pagerėjimo artimiausiu metu nenumatoma.

Alinamoje kaitros ir degančių miškų ir durpynų dūmais apgaubtoje Maskvoje žmonės ėmė mirti du kartus dažniau, pripažino gydytojai. Ekologai sako, kad kvėpuoti tokiu oru ilgiau nei penkias valandas pavojinga sveikatai, o pasivaikščiojimų dabartinėje Maskvoje diena prilygsta 30 pakelių cigarečių.

Rusijos hidrometeorologijos centras pranešė, kad pirmadienį oras sostinėje įšils iki tradicinių pastaraisiais mėnesiais 37-39 laipsnių Celsijaus, o vėjas išsilaikys pietryčių – būtent jis neša į Maskvą dūmus.

Daugelis bendrovių ir bankų, esant šioms aplinkybėms, sutrumpino darbo dieną, kai kurie paleido darbuotojus į namus arba į atostogas.

Amerikos ambasada atšaukė numatytą pirmadienį interviu su tais gyventojais, kurie prašo vizų, o kai kurių šalių vyriausybės pasiūlė savo piliečiams susilaikyti nuo kelionių į Rusijos sostinę.

Penktadienį – pirmąją nepakeliamos kaitros dieną – iš vaistinių dingo marlės raiščiai, o visos magistralės, einančios iš miesto, buvo užkimštos automobilių iki vėlyvos nakties.

Sekmadienį, nors ir esant ribotas matomumui, buvo rekordinis nuo metų pradžios pagal išskridusiųjų iš Maskvos keleivių skaičių: RIA, remdamasi “Rosaviacija”, praneša, kad sostinę tą dieną paliko daugiau kaip 100 tūkst. lėktuvų keleivių.

Ligoninės ir morgai perpildyti.

“Paprastai miršta 360-380 žmonių per dieną, o dabar – 700. Mirštamumas pas mus pašoko du kartus”, – sakė miesto sveikatos apsaugos vadovo Andrejus Selcovskis.

Pasak jo, Maskvos morguose iš 1 500 vietų 1 300 užimtos.

Tačiau miesto valdžia nemano, kad susidarė nepaprastoji situacija.

“Pagrindo įvesti nepaprastosios situacijos režimą Maskvoje nėra, – cituoja “Interfax” Vladimiro Resino, miesto mero Jurijaus Lužkovo pirmojo pavaduotojo žodžius. – Padėtis nelengva, bet kontroliuojama”.

J.Lužkovas iki sekmadienio atostogavo. V.Resinas pareiškė, kad nurodymais iš užmiesčio ligoninės, kur J.Lužkovas gydėsi sportinį sužeidimą, Maskvos meras padėjo užgesinti kas 13 gaisrą Maskvoje.

“Svarbu ne tai, kur buvo meras, o tai, kaip jis vadovavo. Jis per mane duodavo keturis ar penkis nurodymus per dieną. Visos priemonės, kurių jis ėmėsi, leido sumažinti gaisrų skaičių Maskvoje, palyginti su įprastomis dienomis, 7-8 kartus”, – cituoja “RIA-Novosti” J.Lužkovą pavadavusio V.Resino žodžius.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...