2014 Gegužės 15

Kaip atrodė Vytautas Didysis?

veidas.lt


Naktį iš penktadienio į šeštadienį miegoti bus nuodėmė. Visoje Lietuvoje vyks jau tradicija tapusi “Muziejų naktis”, kurios metu visi muziejų renginiai lankytojams – nemokami.
“Muziejų nakties” tikslas – parodyti muziejaus eksponatus naktį, kai paprastai muziejai nedirba, ir supažindinti su muziejais bei jų ekspozicijomis įvairius žmones. Beje, šiemet šiuo renginiu prasideda ir “Muziejų kelias 2014″, kurio tema – “Atrastieji lobiai ir įmintos paslaptys”.
Daugelis Lietuvos muziejų šią naktį žada gausybę renginių ir atrakcijų lankytojams. Didžiausia Nacionalinio muziejaus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų staigmena – seniausias auksu puoštas Lietuvos valdovo Vytauto Didžiojo ir jo žmonos Onos atvaizdas Lietuvoje. Ši neįkainojama vertybė į Valdovų rūmų muziejų neseniai atkeliavo tiesiai iš Londone vykusio aukciono ir nuo šiol yra valstybės nuosavybė.
“Lankytojai turės unikalią galimybę susipažinti su ankstyviausiu Europoje, o Lietuvoje – pačiu seniausiu žinomu Lietuvos didžiojo kunigaikščio Vytauto ir jo žmonos Onos atvaizdu, esančiu atskirame akvarelių rinkinyje, kurį XVI a. pradžioje nutapė nežinomas vokiečių dailininkas. Šis atvaizdas liudija išskirtinį mūsų valdovo statusą Vidurio Europos istorinėje atmintyje, nes buvo nutapytas kartu su kitų valdovų porų paveikslais”, – teigia muziejaus direktoriaus pavaduotoja dr. Jolanta Karpavičienė.
Be to, nuo 17 val. Valdovų rūmų nuolatinėse ekspozicijose lankytojų lauks muziejaus archeologai, restauratoriai, rinkinių saugotojai, padėsiantys prakalbinti unikalius radinius bei interjero vertybes ir atsakysiantys į visus lankytojų klausimus.
Įminti muziejaus paslaptis bus galima ir savarankiškai klaidžiojant po muziejaus ekspozicijas su “Atradimų žemėlapiu”. Visų tų, kurie sėkmingai įveiks jame pateiktas užduotis, Valdovų rūmų bokštelyje, iš kurio atsiveria kvapą gniaužiantys sostinės Senamiesčio vaizdai, lauks prizai.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...