2010 Kovo 23

Vagystės

Kaip apsisaugoti nuo automobilių vagių?

veidas.lt

Nuo daugiau nei šešių tūkstančių iki pusantro tūkstančio – tiek per pastaruosius šešerius metus Lietuvoje sumažėjo automobilių vagysčių. Tai gera žinia. Bloga – kad daugiau nei pusė pavogtų mašinų negrįžta pas buvusius savininkus.

Automobilių vagysčių pikas mūsų šalyje buvo pasiektas 2003 metais, kai per visus minėtus metus ilgapirščiai nugvelbė net 6448 automobilius. Tačiau 2004 metais Lietuvai įstojus į Europos Sąjungą, mašinų vagysčių skaičius pradėjo stipriai kristi. Pernai mūsų šalyje pagrobta vos 1570 automobilių. Tai geriausias rezultatas per pastarąjį dešimtmetį. Akivaizdu, kad vagys jau nebesiautėja taip smarkiai kaip prieš šešerius metus, tačiau jų saugotis vis tiek reikia. “Auto Bild Lietuva” patars į ką derėtų labiausiai atkreipti dėmesį.

Pirmas ir bene svarbiausias patarimas – nepirkite labiausiai ilgapirščius dominančių automobilių. Daugelio metų patirtis rodo, kad vagis kaip magnetas traukia vokiškos mašinos: VW, Audi, BMW ir Mercedes. Pavyzdžiui, pernai grobtas 571 VW markės automobilis. Iš jų tik 213 sugrįžo pas teisėtus savininkus. Kitais žodžiais tariant, net 62 proc. VW mašinų kol kas nepavyko surasti.

Dažniausiai vagiamos vokiškos mašinos

Atkreipti dėmesį reikėtų ir į konkrečius vagiamiausių automobilių modelius. Didžiausia tikimybė, kad vieną rytą galite nerasti savo mašinos, yra tuomet, jei vairuojate VW Passat, Audi A6, VW Golf, 7 serijos BMW ar BMW X5 visureigį. Tai vėlgi vokiški automobiliai. Dar įdomiau yra tai, kad iš dvidešimties vagiamiausių modelių net šešiolika yra vokiečių gamybos ir tik keturi – Toyota Land Cruiser, Honda Civic, Honda CR-V ir Lexus RX – japoniški.

Žinoma, būtų išties kvaila, jei dauguma žmonių nustotų pirkti jiems patinkančius automobilius, pavyzdžiui, VW Passat. Tokiu atveju, įsigijus minėtą mašiną, reikia nepagailėti pinigų ir investuoti į jos saugumą: sumontuoti modernią, patikimos firmos apsaugos sistemą, policijoje pažymėti atskiras dalis bei apdrausti automobilį nuo vagystės.

Ne pro šalį būtų imtis ir kitų atsargumo priemonių. Tarkime, paprašyti, kad dažniausiai namuose būnantys kaimynai bent retkarčiais užmestų į akį į jūsų automobilį. Derėtų ir pačiam imtis nieko nekainuojančių atsargumo priemonių: nakčiai mašiną palikti arčiau buto langų gerai apšviestoje vietoje, salone nepalikinėti, atrodytų, nereikšmingų mažmožių, pavyzdžiui, švarko ar kitų ilgapirščius galinčių privilioti daiktų. Vagis tikrai nežinos, kad jūsų švarko kišenės tuščios ir būtinai nuspręs jas patikrinti. Blogiausiu atveju išdauš automobilio langą, geriausiu – sugadins durelių spynelę. Taigi nuostolių, kad ir ne itin didelių, tikrai neišvengsite.

10 svarbiausių patarimų padėsiančių apsisaugoti nuo vagių

1. Pasirūpinkite, kad patikimos firmos meistrai jūsų automobilyje sumontuotų modernią signalizaciją.

2. Pastatę automobilį, visuomet patikrinkite ar veikia apsaugos sistema.

3. Jei apsaugos sistema į jūsų siųstuvėlio komandas reaguoja chaotiškai arba vėluodama, automobilio toje vietoje jokiu būdu nepalikite.

4. Apdrauskite automobilį nuo vagystės.

5. Niekada nepalikite atrakintų durelių ar atidarytų langų bei stoglangių, net jei išeinate trumpam ar visai netoli.

6. Jei laikote automobilį kieme, statykite jį gerai apšviestame plote arčiau savo buto langų.

7. Net palikdami automobilį garaže, įjunkite signalizaciją.

8. Policijos įstaigose pažymėkite muzikos įrangą. O jeigu ji išimama, visuomet pasiimkite ją su savimi.

9. Pasikalbėkite su kaimynais. Paprašykite jų, kad, pamatę ką nors įtartinai vaikščiojant apie jūsų automobilį, iš karto paskambintų jums arba policijai.

10. Nepalikite asmeninių, net ir nevertingų daiktų automobilyje. Vagys negali žinoti, kad jūsų rankinėje ar švarko kišenėje nėra nieko vertingo, ir tikrai apvogs automobilį. O jeigu vis dėlto paliekate daiktus mašinoje, paslėpkite taip, kad jie nebūtų akivaizdžiai matomi.

Daugiau šia tema:
  • Nėra panašių straipsnių.
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...