2012 Gruodžio 31

Kaip „išgydyti“ virusais užkrėstą kompiuterį?

veidas.lt


Geidžiamiausia Kalėdų dovana gali tapti naujas personalinis kompiuteris, nešiojamasis kompiuteris ar tinklinukas (netbook). Tačiau jungiant naują prietaisą prie interneto gauti dovanų ir virusą – labai nemalonu. „Kaspersky Lab“ parengtas ypatingų situacijų veiksmų planas padės sugrąžinti prietaisus į gyvenimą ir išgelbėti šventę.

Jei interneto ryšys akimirksniu labai sulėtėjo, jei neįmanoma atversti naršyklės be visur atsiveriančių langų, jei kompiuteris pats persikrauna arba paleidžia įvairius priedus, greičiausiai į jį įsibrovė kenkėjiška programa. Nepanikuokite – šią problemą galima išspręsti ir per šventes. Tereikia atlikti keletą veiksmų.

1. Patikrinkite, ar kompiuteris neužkrėstas kenkėjiškomis programomis. Patikrinkite kompiuterį antivirusiniu sprendimu. Jei kompiuteryje nėra antiviruso, pereikite prie kitų šio sąrašo punktų.

2. Ypač svarbios priemonės personaliniam kompiuteriui ir planšetei apsaugoti. Apsauginę programinę įrangą turintys vartotojai gali lengvai ją paleisti įdėję CD diską, iš kurio galima nustatyti atnaujinimus ir patikrinti kompiuterį dėl virusų. Jos neturintys gali lengvai parsisiųsti „Kaspersky Lab“ avarinio atkūrimo diską pagal šią nuorodą http://rescuedisk.kaspersky-labs.com/rescuedisk/updatable/. Tada reikia įrašyti atsiųstą failą į švarų diską ir nuo jo paleisti kompiuterį. „Windows XP“ vartotojai turi įkrauti papildomą programą „CDBurnerXP“, pasiekiamą pagal nuorodą www.cdburnerxp.se.

3. Ypač svarbios priemonės tinklinukui apsaugoti. Šio įrenginio vartotojai, kurie nori pasitikrinti savo prietaisus dėl virusų, bet neturi nei išorinio, nei įmontuoto CD įvado, gali naudotis kraunama atminties nešykle (USB). Iš pradžių reikia įkrauti avarinio atkūrimo diską taip, kad aprašyta aukščiau. Tada įkrauti papildomą instrumentą „rescue2usb.exe“ – jis išsaugos avarinį diską atminties nešyklėje. Šis instrumentas taip pat pasiekiamas pagal nuorodą http://rescuedisk.kaspersky-labs.com/rescuedisk/updatable/. Būtina naudotis mažiausiai 512 MB talpos atminties nešykle ir vykdyti įdiegimo instrukcijas.

4. Išvalykite kompiuterį nuo virusų. Paleisti kompiuterį nuo avarinio atkūrimo disko – greita ir paprasta. Reikia paleisti „Kaspersky Rescue Disk Graphic Mode“ modulį – įjungsite avarinę kompiuterio sistemą. Po to nustatykite reikalingus atnaujinimus ir nuskenuokite prietaisą. Baigusi skenuoti programa pateiks išsamią ataskaitą, o iš kompiuterio sistemos bus pašalinti virusai ir kenkėjiškos programos.

5. Nepamirškite profilaktikos!

Pirkdami kompiuterį geriau iš karto įsigykite ir įdiekite patikimą antivirusinį sprendimą, kuris užtikrins kompiuterio apsaugą nuo Trojos ir kitų virusų bei leis padaryti visų duomenų kopijas į kietąjį diską. Tai padės išvengti nemalonių situacijų.

Pasinaudokite šiomis paprastomis taisyklėmis ir išvengsite nemalonumų per Kalėdas!

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (2)

 1. Aurimas Aurimas rašo:

  Šiaip kiek turėjau “legalių” antivirusinių sprendimjų (kodėl šios programos taip pavadintos nesuprantu), tai man geriausia kombinacija dabartiniu metu ant stacionaraus kompiuterio (PC) yra:

  1. AviraFree Antivirus (kuriai yra nuolatos kuriami atnaujinimai, ir kuri suranda didžiumą dalį kenkėjiškų programų)
  2. Malwebytes Free Edition (tai šnipinėjimo (spyware) programų ieškiklis, kuris pašalina visas galimas sekimo programas kompiuteryje. Nuo to, kompiuteris pradeda sparčiau dirbti.
  3. CCclenaer Free Edition (jis apvalo HDD registrą nuo pasenusių ir jau nebereikalingų registro įrašų, taip pat ištrina nereikalingas IE, Firefox, Opera, Chrome ir kt. naršykliių duomenų paketus, kadatlaisvintų vietą kompiuteryje).

  P.S. Nieko nebuvo rašoma apie tai, kaip apsaugoti planšetę, nes dauguma programų yra mokamos,o norėčiau išgirsti apie kokybiškas ir neapkraunančias OS resursų nemokamas apsaugos programas.

  P.S.S. Tai, kad kompiuteris lėčiau pradėjo veikti dar savaime nereiškia,k ad įsivėlė virusas. Gal tai ženklas, kad reikėtų reguliariai atlikti kietojo disko defragmentaciją (gal failai yra išsimėyę ir OS sunkiau juos surikiuoti).

 2. Aurelija Aurelija rašo:

  Geriausia ir patikimiausia apsauga kompiuteriui antivirusinės programos http://www.kaspersky24.lt/ Jau senai turime, dar nei vienas virusas neužpuolė. :) Ir svarbu tik legalias programas naudoti.


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

 • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

  Apklausos rezultatai

  Loading ... Loading ...