2011 Rugsėjo 24

Kainų komisija – be kvorumo

veidas.lt


Rugsėjį kol kas neįvyko nė vienas Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos (VKEKK) posėdis, nors laukia šūsnis svarbių klausimų.

Paprastai posėdžiaujanti kas savaitę, šįsyk VKEKK planuoja vieną – paskutinę rugsėjo savaitę posėdžiauti kasdien. Kodėl VKEKK pakeitė darbo ritmą, priežastys objektyvios – pagal Energetikos įstatymą balsouti būtini keturi iš penkių jos narių, o šiuo metu dirba trys. Komisijos pirmininkė Diana Korsakaitė – išėjusi vaiko priežiūros atostogų, o Komisijos narys ekstremalaus sporto entuziastas parasparnininkas Žilvinas Klimka rugpjūtį patyrė sunkią traumą ir į darbą galės grįžti ne anksčiau nei po kelių mėnesių. Dar vieno lig šiol dirbančio Komisijos nario Jono Grigo kadencija pasibaigusi prieš metus, tačiau neskubama skirti naujo nario, nes nėra priimta sprendimų dėl VKEKK, Valstybinės energetikos inspekcijos ir Ryšių reguliavimo tarnybos sujungimo.
Tačiau Komisijos pirmininkė D.Korsakaitė “Veidui” užtikrino, kad visi būtini klausimai ir numatyti darbai bus atlikti įstatymų nustatytais terminais. Artimiausius du tris mėnesius ji vis po savaitę nutrauks vaiko priežiūros atostogas ir keliaus darban. Įstatymiškai nėra kliūčių VKEKK vadovei pasinaudoti galimybe rugpjūčio 31 d. gimusią dukrytę auginti iki metų ar dvejų. Tačiau Energetikos įstatymas nenumato, kad pirmininkę ar bet kurį kitą Komisijos narį kas pavaduotų, tad bet kurio kito Komisijos nario liga, kaip kad dabar, ar ilgesnė komandiruotė jau grėstų Komisijos darbo paralyžiumi.
Komisijos nariai – Seimo skiriami pareigūnai, tad, D.Korsakaitės manymu, apie Darbo inspekcijos siūlymą turėti pakaitinius Komisijos narius negali būti nė kalbos. Anot jos, daug paprasčiau ir lanksčiau Komisija galėtų dirbti, jei kvorumui užtektų ne keturių iš penkių narių, o paprastos daugumos.
Tad rugsėjo 26 d. VKEKK pagaliau įgis kvorumą ir puls svarstyti susikaupusių klausimų. Didžiausias ir problematiškiausias – iki spalio 1 d. Komisija turi patvirtinti 2012 m. elektros energetikos sektoriaus viešuosius interesus atitinkančių paslaugų (VIAP) biudžetą, priimti sprendimus dėl dar penkiolikos klausimų elektros sektoriuje, susikaupė svarstyti apie keturiasdešimt šilumos sektoriaus projektų (bazinių ir perskaičiuotų kainų, investicijų tvirtinimas), svarbūs klausimai dėl “Lietuvos dujų” reguliuojamų veiklų sąnaudų.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...