2014 Birželio 09

Kada ekonomikos absolventams atsiveria tarptautinių bankų durys

veidas.lt


Ekonomikos srities specialybes studijuojančių studentų skaičius Lietuvoje viršija 6 tūkst. Tačiau vien akademinio išsilavinimo neužtenka – labiausiai darbdaviai vertina būsimo darbuotojo motyvaciją ir norą tobulėti.

Kokių profesinių ir asmeninių savybių turi turėti ekonomikos studijas baigiantis studentas, siekiantis sėkmingai įsidarbinti tarptautiniuose bankuose, “Veidas” klausė Sigutės Dindaitės-Kairienės, DNB banko Personalo valdymo departamento vadovės, ir Mildos Autukaitės, „Swedbank” Personalo departamento direktorės.
VEIDAS: Kas, jūsų nuomone, yra geras ekonomikos specialistas?
S.D-K.: Visų pirma jis turi gerai suvokti tiek pačią ekonomiką, tiek įmonės ekonomiką. Svarbu, kad jis gebėtų daryti įžvalgas ir numatyti ateities planus, įvertinti pavojus ir galimybes.
M.A.: Geram ekonomikos specialistui, kaip ir bet kuriam kitos srities specialistui, dirbančiam mūsų organizacijoje, turėtų būti artima mūsų verslo filosofija bei vertybės – atvirumas, paprastumas ir rūpestingumas. Jis taip pat turėtų būti motyvuotas, iniciatyvus, gebantis prisiimti asmeninę atsakomybę, trokštantis augti ir tobulėti. Ir, kaip geras savo srities specialistas, turėtų pasižymėti stipriomis profesinėmis kompetencijomis bei suprasti, kaip jo atliekamas darbas organizacijoje prisideda prie jos verslo sėkmės.
VEIDAS: Ar geri studentai praktikantai yra „pastebimi“ ir vertinami kaip potencialūs darbuotojai?
S.D-K.: Apie du tris mėnesius trunkančią praktiką organizuojame du kartus per metus – vasarą ir žiemą. Daugiausia pas mus praktikuojasi dar studijuojantys jaunuoliai, su jais suderiname praktikos laiką, lanksčiai žiūrime į galimybę lankyti paskaitas. Pakvietę studentus dalyvauti praktikos programoje, numatome individualias programas, ką jie turėtų veikti ir ką norėtų sužinoti. Atliekantys praktiką studentai turi savo vadovą, su kuriuo derina konkrečią veiklą tuo laikotarpiu.
Užduotys tuo laikotarpiu būna įvairios ir priklauso nuo to, kokią konkrečiai specializaciją studentas yra pasirinkęs. Praktikantas dalyvauja mini projektuose, klientų aptarnavimo padaliniuose ir dirba su kitais studentais. Praktikos metu dažniausiai matomi tie keli žmonės, kurie yra labai iniciatyvūs ir domisi daugiau bei plačiau. Tokius mes tikrai pastebime ir, jeigu yra galimybė, pakviečiame juos dirbti arba ateityje su jais susisiekiame. Be abejo, dalis studentų ne visada įsitraukia į praktiką, tačiau tokių nebūna daug.

Ne tik visą šį tekstą, bet ir visus kitus šios savaitės "Veido" straipsnius galėsite perskaityti išsiuntę žinutę numeriu 1390 ir įrašę "veidas 232014" bei įvedę gautą kodą.
Žinutės kaina 4 Lt. Plačiau http://www.veidas.lt/veidas-nr-23-2014-m
Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...