2010 Gruodžio 16

Ryšiai

Kabelinės televizijos versle tikimasi daugiau sandorių

veidas.lt

Kabelinės televizijos paslaugas Lietuvoje siūlančių bendrovių konsolidacija galbūt įgaus pagreitį 2012 metais, kai numatomas analoginės TV išjungimas.

Tuomet, anot rinkos dalyvių, daliai įmonių reikės ieškoti lėšų naujoms TV technologijoms diegti.

“Lietuvos kabelinės TV rinka labai fragmentuota, čia pečiais stumdosi gausybė smulkių ir vidutinių dalyvių, kurių kiekvienas teikia paslaugas gan nedidelėje teritorijoje”, – “Verslo žinioms” sakė Lietuvos kabelinės televizijos asociacijos direktorius Juozas Jurelionis.

Pasak jo, kaimyninėse Latvijoje ir Estijoje ši rinka daug koncentruotesnė.

“Kad aktyviau vyktų sandoriai, turi būti norinčiųjų parduoti. Tačiau Lietuvoje dauguma kabelinių TV yra valdomos vietinių fizinių asmenų, kurie arba išvis nenori parduoti, nes įmonė veikia pelningai, arba nenori parduoti už bet kokią kainą”, – teigė “SEB Enskilda Lietuvos” vadovas Žygintas Mačėnas.

Tiesa, “Teo LT” ne kartą deklaravo, kad ją domina galimybės įsigyti kabelinės televizijos įmonių ir taip padidinti savo mokamos TV klientų bazę.

“Tačiau labai abejotina, ar Konkurencijos taryba duotų leidimą “Teo LT” įsigyti kokią didesnę kabelinę bendrovę. Koją gali pakišti didelė “Teo LT” rinkos dalis interneto paslaugų versle”, – dėstė Ž.Mačėnas.

Jis primena, kad naujausią sandorį šioje rinkoje irgi sudarė ne vietinio kapitalo įmonės: “C gates” pardavė Švedijos “Tele2″, o įsigijo “Viginta”, kuri yra valdoma privataus kapitalo fondų.

“Įmones perka tie, kurie gali pasiskolinti iš banko, yra valdomi investicinių fondų, kaip “Viginta” arba yra stambūs dalyviai. Tokių nėra daug”, – teigė “Balticum TV” direktorius Virginijus Jurgelevičius.

Nors didelio aktyvumo įsigijimų rinkoje nematyti, jis pabrėžia, kad spaudimą stambėti kabelinių televizijų operatoriai jaučia nuolat.

“Procesas vyksta. Kainų karai stumia didesnės koncentracijos link”, – sako jis.

V.Jurgelevičius neneigia, kad “Balticum” dairosi pirkinių: “Be “C gates”, daugiau pasiūlymų kol kas negavome, tačiau jei gausime, kiekvieną svarstysime”.

J.Jurelionis prognozuoja, kad koncentraciją gali paskatinti artėjantis analoginės TV išjungimas 2012 metais.

“Analoginės kabelinės televizijos paslaugų abonentams 2012 metais niekas nesikeis – jie kaip žiūrėjo šią TV, taip ir toliau galės žiūrėti, nes analoginė kabelinė TV Lietuvoje nebus išjungta. Vis dėlto dalis operatorių galbūt norės pasiūlyti žmonėms ir skaitmeninę TV. Skaitmeninėms technologijoms diegti jiems reikės pritraukti investicijų, o tai gali paskatinti rinkos konsolidaciją”, – teigė J.Jurelionis.

Kabelinės televizijos paslaugas Lietuvoje siūlo net 50 nedidelių bendrovių. Kabelinės televizijos iš viso turi apie 400 tūkst. abonentų.

Pajamos iš kabelinės TV (tiek analoginės, tiek ir skaitmeninės) šiemet pirmąjį pusmetį, palyginti su tuo pačiu laikotarpiu pernai, pasistiebė 2,4 proc. – nuo 38,6 iki 39,6 mln. litų. Iš skaitmeninės kabelinės TV paslaugų teikimo pajamos palyginamuoju laiku augo 52 procentus.

Daugiau šia tema:
  • Nėra panašių straipsnių.
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...