2014 Gegužės 17

Ką rinksimės balsuodami prezidento rinkimuose

veidas.lt

Pasirinkimas tarp Dalios Grybauskaitė ir Zigmanto Balčyčio yra pasirinkimas tarp dviejų kultūrų: kompetencijos bei konkurencijos ir ryšių bei patronažo. Takoskyros tarp šių dviejų kultūrų nematymas, susitaikymas bei prisitaikymas ir yra tikroji politinė stagnacija. Nuo mūsų pasirinkimo priklausys, kokioje kultūroje gyvensime ateinančius penkerius metus.

Kokie yra pagrindiniai Lietuvos prezidento penkerių metų kadencijos uždaviniai? Turint galvoje Lietuvos prezidento konstitucinę kompetenciją, Prezidentūros institucijos finansavimo apimtį, jo veikimas yra labiau politinės ir konstitucinės kultūros kūrimas, užimant vieną ar kitą poziciją svarbiausiais šalies klausimais, paskiriant į įvairius postus ar aktyviai ir principingai dalyvaujant Vyriausybės formavime, nei tiesioginis valstybės valdymas, priimant konkrečius sprendimus. Tik politinės, vadybinės kompetencijos kultūros vyravimas prieš ryšių ir patronažo kultūrą šalies politikoje, valstybės tarnyboje mums padėtų greičiau ir užtikrinčiau likviduoti savo atsilikimą, išvengti milžiniškos korupcijos, kuri yra didžiausia mūsų problema.
Vakarų liberalioji demokratija, kuri leido sukurti gerovės valstybes ir išvengti karinių konfliktų, yra kompetencijos ir konkurencijos kultūros produktas. Rytų bizantinė imperija, kurios dalimi ir mes daugia nei du šimtus metų buvome, yra ryšių, apsukrumo, prisitaikėliškumo, netiesos sakymo, veikimo po kilimu kultūra. Vargu ar po įvykių Ukrainoje reikia įrodinėti, kuri kultūrą pranašesnė. Rusija iki šiol ekonomiškai tėra tik gangsterių aptarnaujama degalinė miško kelyje, o politiškai dėl savo ekonominio ir socialinio neįgalumo vėl tampa agresyvi ir sunkiai prognozuojama.

Ne tik visą šį tekstą, bet ir visus kitus šios savaitės "Veido" straipsnius galėsite perskaityti išsiuntę žinutę numeriu 1390 ir įrašę "veidas 202014" bei įvedę gautą kodą. Žinutės
kaina 4 Lt. Plačiau http://www.veidas.lt/veidas-nr-20-2014-m

Daugiau šia tema:
 • Nėra panašių straipsnių.
Skelbimas

Komentarai (4)

 1. ? ? rašo:

  Apie ka cia rasinelis?- reikejo zurmalo tuscia plota uzpildyti?

 2. Kirvis Kirvis rašo:

  Taikliai takoskyra įvardyta: “pasirinkimas tarp dviejų kultūrų: kompetencijos bei konkurencijos ir ryšių bei patronažo”.

 3. edwed edwed rašo:

  nejaugi tik vienas Šalčininkų rajonas pasaulyje egzistuoja, kad reikia tik apie ji rašyti o kitų rajonų nebėra.

 4. Esmė Esmė rašo:

  TAUTOS DEMORALIZACIJA YRA
  SUNKUS NUSIKALTIMAS.

  Žinomų nusikaltėlių giminaičiai vienijasi LSDP – tai demoralizuoja tautą. Europoje nėra pavyzdžių, kad visuomenė nutylėtų minėtų asmenų dalyvavimą valstybės valdyme. Dėl galimo interesų konflikto, tautos demoralizavimo jų politinė veikla netoleruotina. Lietuva yra išimtis – pasidomėkit LSDP partinių sąrašų turiniu. „Tautų tėvas“J.Stalinas M.Suslovo paklausė, ar nereikėtų lietuviškas pavardes keisti įrusiškas? M.Suslovas atsakė, kad nebūtina, nes demoralizuoti lietuviai taps sovietžmogiais (su uspaskichais, poželomis, paleckiais, brazais ir t.t.). LSDP,Kremliaus klapčiukų demoralizuota Lietuva iki šiol nesugeba teismo keliu (nekaltumo prezumpcija) įvardinti Lietuvos gyventojų masinių žudymų, lietuvių tautos genocido faktus, nes nėra politinės valios. Etninių valymų metu, taip vadinamų „trėmimų“ priedangoje, okupuotoje Lietuvoje NKVD-KGB sunaikino permilijoną lietuvių.


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

 • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

  Apklausos rezultatai

  Loading ... Loading ...