2012 Birželio 16

Ką darytumėte, jei Lietuvoje visiškai dingtų internetas?

veidas.lt

no+internet

Ar kada nors kilo klausimas, kaip pasikeistų gyvenimas, jei staiga imtų ir dingtų interneto ryšys? Žinoma, situacija tikrai įveikiama, tačiau pasirodo, jog daugelis žmonių šiuo klausimu turi itin kategorišką nuomonę.

Interneto ryšio dingimą humoristai dažnai naudoja komedijiniams scenarijams, tačiau tyrimai rodo, jog realybėje tokia įvykių eiga daug kam visiškai nebūtų juokinga

Grupė amerikiečių mokslininkų JAV (gaila, kad ne Lietuvoje) atliko gana neįprastą, tačiau labai aktualų tyrimą, kurio metu buvo apklausta 4000 žmonių (2000 vyrų ir tiek pat moterų), kurie glaudžiai susiję su veikla internete, o būtent – daug laiko praleidžiančiais socialiniuose tinkluose ir įvairiuose kituose socialinio pobūdžio puslapiuose. Mokslininkus domino tai, kaip sureaguotų šios kategorijos žmonės, jeigu jų šalyje būtų visiškai uždrausta prieiga prie interneto.

Tyrimo rezultatai parodė, jog 67 % apklaustųjų tokiu atveju pakeistų savo gyvenamąją vietą – išvyktų gyventi ten, kur problemų su internetu nėra. Tokiems žmonėms daug svarbiau dalyvauti tokiuose socialiniuose tinkluose, kaip „Facebook“, „Twitter“ ir kt., nei patriotiškumas ir prisirišimas prie savo šalies.

14 % respondentų apskritai pasimetė ir nežinojo ką atsakyti, vėliau atsakė, jog greičiausiai neribotam laikui susirgtų depresija, kadangi nežinotų, kuo užsiimti.

11 % apklaustųjų, kad ir keista (nors kita vertus – visai logiška), būtų patenkinti tokia padėtimi, t. y. žmonės patys pripažįsta, jog serga internetine priklausomybe be jokios priežasties, dėl to skundžiasi laiko trūkumu ir nesutarimais su artimaisiais.

6 % respondentų interneto trūkumą pakeistų kompiuteriniais žaidimais. Bent jau tai padėtų bent jau kuriam laikui nedepresuoti ir pakeisti savo priklausomybę nuo naršymo internete bei buvimo socialiniuose tinkluose kitu užsiėmimu.

Galiausiai net 2 % (arba 78 apklaustieji) pareiškė, jog, deja, pasitrauktų iš šio pasaulio (statistika, verčianti sunerimti), kadangi visi jų gyvenime svarbūs epizodai įvyksta būtent internete. Be prieigos prie Pasaulinio tinklo ir galimybės virtualiai bendrauti jie net neįsivaizduoja savo egzistavimo. Įdomu tai, jog dauguma šios kategorijos žmonių (64 apklaustieji) – moterys.

Apklausą atlikusios mokslininkų grupės vadovas pažymėjo, jog pastarasis tyrimas eilinį kartą patvirtina, kaip smarkiai į mūsų gyvenimą prasismelkė internetas ir WEB technologijos ir kokį didelį pavojų tai gali kelti žmonėms. Kartu buvo pabrėžta, jog ypatingai didelę įtaką internetas daro augančiai kartai. Įdomu, o kaip lietuvaičiai atsakytų paklausti „Ką darytumėte, jei Lietuvoje dingtų internetas?“

technologijos.lt

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. Kristina Kristina rašo:

    Priskirciau save prie tu 11 procentu, Kurie butų patenkinti interneto di ngimu. Bet ne ilgam :d gal 1 men :)


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...