2011 Gegužės 15

K.Michailovas gali bausmę atlikti Latvijoje

veidas.lt

BFL

Dėl Medininkų žudynių iki gyvos galvos nuteistas Konstantinas Michailovas turi teorinių galimybių paskirtą bausmę atlikti Latvijoje, kurios pilietis jis yra, tačiau tam reikalingas jo prašymas.

Teisingumo ministerija atsakyme BNS naujienų agentūrai nurodė, kad siekiant bausmės atlikimo kitoje šalyje turi būti pateiktas nuteistojo prašymas, ar sutikimas dėl perdavimo, kai jis būtinas. Prašymą dėl perdavimo tolesniam bausmės atlikimui gali paduoti tiek pats nuteistasis, tiek jo sutuoktinis, tėvai ar artimieji giminaičiai, tiek atstovaujantis asmuo. Prašymas gali būti paduodamas tiek nuosprendį priėmusios, tiek nuosprendį vykdysiančios valstybės kompetentingoms institucijoms.

Ministerijos teigimu, Lietuva ir Latvija yra daugiašalės tarptautinės sutarties dalyvės, todėl gali viena kitai bausmės vykdymui perduoti nuteistuosius.

Tarp sąlygų, būtinų K. Michailovui bausmę atlikti Latvijoje, yra reikalavimas, kad teismo nuosprendis turi būti galutinis, t. y. juo pripažįstamas tik įsiteisėjęs nuosprendis, kuris jau negali būti skundžiamas. Taip pat būtini abiejų valstybių sutikimai perduoti nuteistąjį.

Teisingumo ministerija pažymi, jog perdavus nuteistąjį vykdyti bausmę kitoje valstybėje, bausmės vykdymo šalis gali spręsti bausmės vykdymo klausimus pagal savo vidaus teisę. Taigi lygtinio paleidimo klausimus taip pat spręstų bausmės vykdymo šalis. Bausmės sušvelninimo ar amnestijos klausimus galėtų spręsti abi valstybės.

Vilniaus apygardos teismas patenkino prokurorų prašymą ir trečiadienį paskelbė, jog K. Michailovui skiriama maksimali – laisvės atėmimo iki gyvos galvos – bausmė dėl Lietuvos valstybės sieną saugojusių septynių pareigūnų nužudymo 1991 metais.

43 metų Latvijos pilietis, anksčiau turėjęs Nikulino pavardę, taip pat turės atlyginti valstybei 2,3 mln. litų žalą.

Daugiau šia tema:
  • Nėra panašių straipsnių.
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...