2014 Kovo 31

Juokdariai ir gyvi valstybės atsilikimo simboliai

veidas.lt

Kas tie žmonės „Veido“ viršelyje ir kodėl mes po ilgų svarstymų nusprendėme juos vadinti ne tik juokdariais, bet ir kenkėjais.

Ką Lietuvai reiškia tai, kad mūsų politikos olimpe sėdi tokie asmenys, kaip Seimo pirmininkė Loreta Graužinienė, Seimo nariai Neringa Venckienė ar Petras Gražulis? Su jais susijusius įvykius stebime ir sekame ne todėl, kad šie žmonės mums parodo kelius, kuriais reikia žengti, padeda įžvelgti ateitį ir neprasti vilties susikurti orų gyvenimą savo valstybėje, o todėl, kad jie savo kalbėjimu, elgsena, mąstysena mums kasdien įrodo, jog mes visi esame už juos oresni, protingesni ir išmintingesni.

Nors, matyt, ir iškrypėliškas, bet vis šioks toks malonumas pilnoje iššūkių, netikėtų permainų ir sunkumų kasdienybėje matyti mūsų valstybę valdančius juokdarius ir niekdarius. Jų poelgiai ir kalbos dažnai yra tokio pat lygio, kaip ir televizijos laidos „Farai“ herojų. O mūsų elgesys balsuojant už tokius asmenis, jiems patikint valstybės vairą, primena iškrypėlišką pramogą stebėti neįgalaus asmens lipimą kopėčiomis.

Kaip mums nutinka, kad šalies Seimo pirmininke tampa moteriškė, pakilusi nuo agurkų lysvės ir nušuoliavusi į Lietuvos politikos elitą? Nors ja kaip lėle manipuliuoja priešiškos valstybės tarnas Viktoras Uspaskichas, bet ji pilna įsitikinimo, kad gali būti ir yra viena iš valstybės vadovų.

Kas balsuoja už Seimo narį P.Gražulį, kuris iš tikrųjų yra nuovokus verslininkas, darantis iš politikos verslą, jau kelias kadencijas talentingai mulkinantis savo rinkėjus ir keliantis šiurpą užsienio valstybių diplomatams, kai transliuoja savo viduramžiškas nuotaikas beviltiškai atsilikusiai, homofobiškai visuomenės daliai.

Kaip mums nutinka, kad į tautos atstovybę – Seimą išrenkama teisėja, kuri prikūrė lengvatikiams istorijų apie veikiantį platų pedofilijos tinklą, o pati tvarkėsi savo šeimos ūkinius ir karjeros reikaliukus? Dar įdomiau, kad su tokia už Atlanto pasislėpusia dama į politikos elitą įžengė keli žymūs profesoriai, žurnalistai ir visuomenės veikėjai. Juos galima suprasti – labai norėjosi reikšmingumo ir nemokamos rinkėjų duonos, tai kodėl neapmulkinus tų kvailų rinkėjų.

Galima drąsiai tvirtinti, kad visi Lietuvos politikai in corpore prisidėjo prie juokdarių, niekdarių ir kenkėjų legalizavimo Lietuvos politiniame elite. Socialdemokratų koalicijos su Darbo partija vaisius yra ne tik L.Graužinienė, bet ir pilkas, gal ne taip lengvai, tačiau V.Uspaskicho vis dėlto valdomas Seimo pirmininkas Vydas Gedvilas. Konservatoriai Seimo valdymą apskritai buvo perleidę primityviam Lietuvos kaimų linksmintojui ir juokdariui Arūnui Valinskui.

Ar sugebame atsakyti į klausimus, kokia visų mūsų ir šių žmonių rinkėjų, šiuos asmenis paskyrusių į aukštas pareigas, atsakomybė? Kas atsitinka, kai žmogus pervertina savo galimybes, negali atsispirti savo ambicijoms šokti aukščiau, nei leidžia jo raumenų tvirtumas ir proto aštrumas?

Nėra joks balandžio 1-osios pokštas tai, kad Seimas likus mažiau nei dviem mėnesiams iki prezidento rinkimų juos paskelbia neteisėtais. Ant Seimo nutarimo Nr. XII-790, priimto 2014 m. kovo 18 d., kuriuo kreipiamasi į Konstitucinį Teismą su prašymu ištirti, ar Rolandas Paksas gali kandidatuoti į šalies prezidento postą ir kuriame konstatuojama, kad artėjantys prezidento rinkimai gali būti negaliojantys, nes „bus abejojama dėl 2014 m. rinkimų“, o Lietuvos valstybė negali būti laikoma demokratine, nes ji nesilaiko savo prisiimtų tarptautinių įsipareigojimų, puikuojasi vienos iš „Veido“ viršelio herojų, Seimo pirmininkės L.Graužinienės parašas.

Šį dokumentą, kuris sukuria abejonę dėl artėjančių prezidento rinkimų teisėtumo, pasirašiusios L.Graužinienės ir kitų Seimo narių, balsavusių už šį kreipimąsi į Konstitucinį Teismą, supratimu, jei šalies prezidento rinkimuose negali dalyvauti R.Paksas, jokie prezidento rinkimai apskritai nereikalingi. Keista, kad po tokio Seimo nutarimo priėmimo neatsirado prašančiųjų, kad į Lietuvą Vladimiras Putinas įvestų kariuomenę ir prijungtų mus prie besiplečiančios Rusijos imperijos.

Vietoj racionalios, į ateitį nukreiptos, Lietuvos valstybę kuriančios, jos institucijas gerbiančios politikos Seimas yra užsiėmęs politinių lavonų reanimacija. Ir ta reanimacija užima daugiau laiko, nei Lietuvos gynybos sistemos stiprinimas, naujų rinkų paieškos ar modernios valstybės strategijos kūrimas ir kruopštus jos įgyvendinimas.

Ar šie asmenys – tik juokdariai, į kuriuos turime žiūrėti atlaidžiai, su šypsena, ar vis dėlto tie žmonės, užėmę aukštus mūsų valstybės politinius ir administracinius postus, ir visą mūsų valstybę paverčia “durnių laivu”, kuris plaukia vairuojamas girto vairininko ir sunkiai pataiko į mūsų valstybės sėkmingos ateities kūrimo farvaterį.

Kas būtų, jei tie juokdariai-kenkėjai pasitrauktų ar būtų pašalinti rinkėjų arba juos paskyrusių asmenų? Ar jų vietas užimtų geresni, vertesni, labiau pasirengę politikai ir valstybės tarnybai? Jau žinome, kad paprastas vieno asmens pakeitimas kitu asmeniu nebūtinai bus sėkmingas. Prezidentė Dalia Grybauskaitė savo praėjusią savaitę paskelbtame kadencijos pabaigos metiniame pranešime pripažino, kad rotuota nekompetencija ir lieka nekompetencija.

O gal mums vis dėlto būtina turėti juokdarių politikoje? Juk ir viduramžių karaliaus dvare buvo laikomas kvailelis juokdarys, kuriam buvo leidžiama sakyti, ką jis nori. Bet Lietuvos politinė arena šiandien yra mažiau pažengusi nei viduramžių karaliaus dvaras. Mūsų politikoje kvaileliams juokdariams leidžiama ne tik kalbėti, kas šauna į galvą, bet ir veikti ar net valdyti visą valstybę.

Tai nėra juokinga. Ir ne todėl, kad juokdamiesi iš šių juokdarių-kenkėjų juokiamės iš savęs. Bet todėl, kad tai ne eilinis banalus, prasto skonio televizinis šou, o ta vienintelė tikroji mūsų tėvynė, kurią šiems asmenims leidžiame niokoti ir iš jos tyčiotis. Tai ir yra tas Prezidentės metiniame pranešime įvardytas tikrasis „delsimas, savigriova ir trumparegiškumas, kurie yra blogiau nei neprognozuojamas kaimynas“.

 

 

 

Daugiau šia tema:
 • Nėra panašių straipsnių.
Skelbimas

Komentarai (17)

 1. Saulius Saulius rašo:

  Tas pats per tą patį. Atsiverti tikėdamasis kažko objektyvaus, o čia ta pati JAV apmokėta muzika. Reagan’as buvo aktorius. Prastas, beja ir jam tai nesutrukdė tapti bene mėgiamiausiu amerikiečių prezidentu. Šindeikis gi, vartydamasis nuosavos saulės apšviestuose spinduliuose drąsinasi ir skatina kitus sekti jo pavyzdžiu – “mes visi esame už juos oresni, protingesni ir išmintingesni” Geras čia. Gal gerbiamas ekspertas aprašytų pvz. nutekintą Viktorijos Nuland ar Ashton pokalbį? Ar tos pačios Tymošenko? Jūs gi protingesni ir išmintingesni. Gal parodytumėte kelią mums, juodžiams.

 2. autoriui autoriui rašo:

  joo,visgi pamiršote savo paskvilyje padejuoti ,kokie blogi “kubiliai” ,nes purvasklaidai,tame tarpe ir šiam sienlaikrasščiui,pakėlė mokesčius…

 3. Vandenis Vandenis rašo:

  Ponai autoriaus kritikai , nenukrypstant nuo temos , tenka pripažinti , kad mūsų didžioji nelaimė – ne vien primityvūs komercinių televizijų eksponuojami verksniai ir visokio plauko prievartautojai ( košmaras !) , bet ir nesuvokiami tuščiagarbiai , be principų , atsakomybės ir savigarbos , imituojantys valdymą valdantieji ( su menkom išimtim). Tad neieškokime blogiui pateisinimo , antraip su gerų kaimynų savanaudiška “pagalba” patys susinaikinsime . Deja , situacija nėra juokinga… Net iki bananų dar toloka .

 4. kaži kaži rašo:

  kuo skiriasi tas k/f “Žvaigždžių karai” herojus, kuris kandidatuoja į Ukrainos prezidentus, nuo “mūsų protų” deleguoto į “1 iš 3″ valstybės postų? Jei neklystu, tai straipsnio autorius taip pat buvo vienu iš ukrainietiškos ochlokratijos gerbėjų, o dabar persigyvena tik dėl mūsų “politikos žvaigždžių”. Gal vieną kartą reiktų apsispręsti su kuo – ar su Teise pagrįsta politika, ar su politika, kur Teisė tik populizmas?:))__Vingių Jonas

 5. Stepas Stepas rašo:

  Šitas avinas,pasivadinęs Šindeikiu,kritikuoja Seimo pirmininkę,jog ji nieko neišmano.Nažinote,-taip gali galvoti tik prasigėręs pusgalvis.
  Visų pirma-L.Graužinienė -ekonomistė.lokių Seime labai jau mažai.Ponia L.Graužinienei ekonomikos reikaluos galėtų bandyti oponuoti bent 100 Dašų Polikasrpoivnų Grybovskių,ar Jašų Gabrielovičių Lancbergų ir jie visi tutėtų bėgti nuo šios buvusios kolūkietės,nes nei Jašos nei Dašos neturi elementarių ekonomikos pagrindų,o norint valdyti valstybę reikia turėti rimtą ekonominį-finansinį išsilavinimą.
  Šindeikis V.Uspaskich įvardija kaip Rusijos agentą,-sutinku,bet tam yra Lietuvos Respublikos Valstybės Saugumo Departamentas.Jeigu Jaša Gabrielovičius Lancbergas atkuriant Lietuvos nepriklausomybę nesuprato,ar nenorėjo suprati,kad stalininė-čekistinė teisėsauga kapitalistinei Lietuvai netinka,-tai visos bėdos prasideda teisėsaugoje.
  Na Šindeikis jau pagyvęnęs diedas,tačiau bukas kaip čebato aulas,-jis labai tiktų į porą Dašai OPolikarpovnai Grybovskai,ar Jašai Gabrielovičiui Lancberg.

 6. to Stepas to Stepas rašo:

  Graužinienė baigus buhalterinę apskaitą neakivaizdiniu būdu. Žinome,kas yra buhalterinė apskaita ir neakivaizdus mokymasis.Bet nekreipkim į tai dėmesio, nes diplomo gavimo būdas bei jame nurodyta specialybė toli gražu ne visada nurodo žmogaus proto skvarbumą, pasaulėžiūros platumą, išsilavinimą, gebėjimą suvokti valstybėje vykstančius procesus.Beje, tyčiojimasis iš pavardžių rodo intelekto stoką,nevaldomą įsiūtį ir rimtų argumentų neturėjimą.Linkiu sėkmės savišvietoje.

 7. rj rj rašo:

  …ir vis dėlto pati didžiausia Lietuvos bėda – tamsumas, neišsilavinimas, primityvumas, ką patvirtina kai kurie komentatoriai. Dar didesnė bėda, kad tamsuolių nemažėja, – tą patvirtina vis prastesnė renkamoji valdžia (valdžia – rinkėjų veidrodis. Deja, tamsias mases nuvesti į šviesų rytojų gali tik šventieji, – tokių šiais laikais vargiai berasim :(

 8. Stepas Stepas rašo:

  Šindeikis-avinas ir tik tiek.

 9. Jonas Jonas rašo:

  Kas as Šindeikis?-tai avinas ir tik tiek.Iš avino protingo žmogaus nepadarysi.Tegul jis giria Jašą ir Dašą,tačiau rudenį Daša jam tikrai numaus jo avinišką kailį.Taškas.

 10. Jonas Jonas rašo:

  Šindeiki,tu jau nepasveiksi,teks mirti bepročiu.

 11. Tikra, patikrinta info Tikra, patikrinta info rašo:

  Ne avinas Šindeikis tikrai. Jis chytras skorpionas.

 12. Jonas į tikra patikrinta info; Jonas į tikra patikrinta info; rašo:

  Tamsta giri Šindeikį,kad tai protingas dvikojis sutvėrimas.Ar pagalvojai Tamsta,kad tai sovietmečiom kadras,kai žurnalistią studijuodavo tik avinai iš komjasunio,o teisės “mokslų” mokėsi tik KGB agentai.

 13. Tikra, patikrinta info Tikra, patikrinta info rašo:

  JŪs dar ne viską žinote, Jonai. Tikra tiesa ta, kad Šindeikio tėvo vardas buvo Max Otto von Stierlitz. Komunistas ir aristokratas iš Vokietijos. Karo metais perbėgo į Lietuvą ir persivadino Šindeikiu. Vėliau jis ėjo aukštas pareigas organuose ir viską sūnui organizavo – žurnalistiką, teisės mokslus…

 14. Žiauriausia rašo Žiauriausia rašo rašo:

  Labai įdomu ir linksma skaityti tokius ,,komentarus”,kaip šiuos pastaruosius ,,Stepas rašo”, ,,Jonas rašo”ir pan.Tai vieno ir to paties ,,rašytojo”,kuris panašiai šmeižia ir mūsų Prezidentę,ir V.Lansbergį,ir bet kurį blaiviai mąstantį ir ginantį tautos interesus.Ir,žinoma,jis [o gal ir jų grupelė įvairiais vardais pasirašanti]reiškiasi beveik visuose portaluose.Aišku,tai suprantančiam-vien juokas,ir tiek.O man visai nesvarbu,nei kas Šendeikis,nei kas Grybauskaitė buvo kažkada,tuo labiau jų tėvai.Man svarbu,kad jie dabar elgiasi padoriai ir jų pažiūros dabar yra priimtinos.

 15. Autoriui, Autoriui, rašo:

  ačiū už straipsnį.Tai,kad pataikėte kaip pirštu į akį rodo ir tokių stepų reakcija.

 16. kurmis kurmis rašo:

  labai gras ir taiklus syraipsnis tiesiai i 10 ka

 17. alvita alvita rašo:

  … teisingai pasakyta – juokdariai tam, kad kazkas “absoliuciai nematomas” ir paprastiems rinkejams nezinomas, galetu krautis turtus ir juoktis is kvaileliu rinkeju…


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

 • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

  Apklausos rezultatai

  Loading ... Loading ...