2012 Lapkričio 01

Jubiliejinis Vilniaus Gospel muzikos festivalis skambės džiaugsmo giesme

veidas.lt


Lapkričio 8-11 dienomis Vilniaus bažnyčiose ir koncertų salėse skambės džiaugsmingos ir įkvepiančios gospel giesmės. Šiemet dešimtasis, jubiliejinis, Vilniaus Gospel muzikos festivalis sukvietė rekordinį dalyvių skaičių – net dvigubai daugiau dainininkų nei paprastai dalinsis su klausytojais muzikos ir tikėjimo džiaugsmu Didžiajame festivalio koncerte.

„Asociacijos Lietuvos jaunųjų krikščionių sąjunga organizuojamo Gospel festivalio programoje šiemet – keturi koncertai ir tradicinės gospel mišios Vilniaus universiteto Šv. Jonų bažnyčioje“, – pasakoja organizacijos vadovas Algirdas Čiukšys.

Jau dešimtą kartą Lietuvoje vykstančio festivalio programa ypatinga – jubiliejaus proga bus atlikti geriausi visų Vilniaus Gospel festivalių kūriniai, koncertuos svečiai, kurie jau yra tapę gospel gerbėjų numylėtiniais. „Joyful Joyful – Teskamba džiaugsmo giesmė“ – šių metų festivalio tema, gimusi iš pagrindinės festivalio giesmės pavadinimo.

„Festivalio metu tradiciškai bus rengiami ir mokymai, seminarai gospel atlikėjams, kad jie galėtų pagilinti savo žinias. Nes tai – ne vien muzikos žanras. Šiam giedojimo stiliui reikia ypatingo pajautimo. Be to, kasmet vis daugėja kolektyvų, kurie atlieka gospel muziką, todėl seminarai tampa vis aktualesni“, pasakojo renginio koordinatorė Natalija Verbickienė.

Įspūdingiausias festivalio renginys – Didysis Gospel muzikos koncertas Vilniaus kongresų rūmuose (lapkričio 10 d., šeštadienį). Jame klausytojai išgirs jungtinį gospel chorą su 600 dainininkų bei JAV, Švedijos ir Lietuvos gospel muzikos žvaigždes.

Savo programą atliks muzikos profesionalas – gospel dainininkas, kompozitorius ir dirigentas iš Jungtinių Amerikos Valstijų – Jay T. Hairston. Festivalio Didžiajame koncerte gospel dvasią skleis ir charizmatiškieji svečiai iš Švedijos – Jonas Engström bei Monica Törnqvist. Koncerte taip pat dalyvaus ir Lietuvos gospel muzikos atlikėjai: dirigentai ir dainininkai Kristina Žaldokaitė, Edita Tamoševičienė (kartu su choru „Maranata“), Marija Monika Žalnerauskaitė, Akvilė Kalinaitė, Jonas Sakalauskas, Simona Savickaitė ir kiti.

Festivalio gerbėjų taip pat laukia Atidarymo koncertas Vilniaus Bernardinų bažnyčioje (lapkričio 8 d., ketvirtadienį) su žinomais sostinės gospel chorais.

Penktadienio vakarą (lapkričio 9 d.) organizatoriai kviečia į ypatingą festivalio svečių koncertą muzikos klube „Tamsta“, kuriame pasirodys gospel choras „Be Music“, vadovaujamas Marijos Žalnerauskaitės ir žiūrovų pamėgtos Vilniaus gospel festivalio žvaigždės – švedė Monica Törnqvist ir amerikietis Jay T. Hairston.

Sekmadienį (lapkričio 10 d.) kviečiame praleisti popietę kartu su šeima ir gospel muzika „Gospel koncerte šeimai“, kuris vyks Vilniaus universiteto teatro salėje.
Vilniaus Gospel festivalį tradiciškai vainikuos gospel mišios Vilniaus universiteto Šv. Jonų bažnyčioje.

Išsamią Vilniaus Gospel festivalio programą, o taip pat daugiau informacijos apie renginius ir atlikėjus galite rasti internetinėje svetainėje www.vilniusgospel.lt.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...