2010 Rugpjūčio 11

Žalieji modeliai

Joule – taip ir nepasirodė, o Nissan Leaf – parduodama itin gerai

veidas.lt

"Veido" archyvas

Šešių vietų Joule, pagamintas Pietų Afrikos Respublikoje, rinkoje turėjo pasirodyti šią vasarą, bet jo startas atidėtas trejiems metams

Pietų Afrikos Respublikoje vykęs Pasaulio futbolo čempionatas jau baigėsi, o “Optimal Energy” pažadas sportininkus į stadionus gabenti pirmuoju Joule prototipu taip ir liko viso labo tik pažadas. Pirmojo Afrikos elektromobilio startą “Optimal Energy” gamintojams teko atidėti trejiems metams. Firmos šefas Kobusas Meiringas teigia, kad rinkoje elektromobilis pasirodys tik 2013 metais. Šešių vietų, dviem elektros varikliais „apginkluotas“ automobilis su viena įkrova turėtų nuvažiuoti 400 km atstumą. Numatoma jo kaina be elementų – 25 300 eurų (per 87 tūkst. Lt).

► “Nissan” gali tapti daugiausiai elektrinių automobilių rinkai pateikusiu gamintoju. Nuo to laiko, kai japonai JAV rinkoje paskelbė Leaf kainą (nuo 25 280 eurų kartu su akumuliatoriumi ir įskaitant valstybinę paramą), per kelias dienas buvo parduoti visi per 2010-uosius pagaminti šio modelio elektromobiliai – 19 tūkst. vienetų.

► Alternatyviems automobiliams kurti “Daimler” kooperuojasi su Azijos automobilių gamintojais. Kovo mėnesį buvo paskelbta, kad “Daimler” bendradarbiaus su kinų firma BYD, o šiuo metu pasirašyta 71 milijono eurų sutartis bendrai įmonei steigti. Jau 2013 m. Kinijos rinkoje turėtų pasirodyti pirmieji bendroje įmonėje pagaminti elektromobiliai.

Kurdama alternatyviuosius degalus “Daimler” ketina bendradarbiauti ir su “Toyota”. Abu koncernai į ateities technologijų projektą jau investavo daugiau kaip vieną milijardą eurų, o dabar išlaidas ketinama dalintis.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...