2011 Birželio 12

Jemene vėl protesto demonstracijos ir susirėmimai

veidas.lt

Scanpix

Pietinėje Jemeno provincijoje vėl prasidėjo žiaurūs susirėmimai tarp valdžios pareigūnų ir “Al Qaeda” kovotojų, praneša CNN.

Protestuotojai gatvėse reikalavo naujos valdžios, kuri kontroliuotų šalies politinę padėtį pereinamuoju laikotarpiu.

21 “Al Qaeda” kovotojas ir dešimt Jemeno kariškių žuvo Abjano provincijoje, kurioje šeštadienį prasidėjo žiaurios kovos, pranešė Jemeno valstybinė agentūra.

Susirėmimai tarp saugumo pajėgų ir kovotojų prasidėjo Lavdaro, Zinžibaro miestuose bei Abjano teritorijoje, kurią kontroliuoja kovotojai ir kurioje yra įsitvirtinusi “Al Qaeda”.

18 “Al Qaeda” kovotojų ir devyni kariškiai žuvo Zinžibaro mieste, trys kovotojai ir vienas kariškis – Lavdaro mieste, daugybė žmonių buvo sužeista.

Jemeno saugumo pajėgų atstovas sakė CNN, kad valdžia vykdė antskrydžius Lavdaro mieste, kurį, kaip manoma, kontroliuoja “Al Qaeda”.

Vyriausybės pajėgos susirėmė su islamo kovotojais, kurie užėmė Zinžibaro miestą. Visame mieste buvo girdėti šūviai ir sprogimai, virš jo skraidė lėktuvai, kurie bombardavo teritoriją, pasakojo liudininkai.

Neramumai Jemene tęsiasi jau mėnesius, protestuotojai reikalauja prezidento Ali Abdulos Saleho (Ali Abdulla Saleh) pasitraukimo iš valdžios.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...