2010 Birželio 29

Nuosavybė

Jei nuomininkai pridaro rūpesčių

veidas.lt

“Mes laikinai išvykome gyventi į užsienį. Butą Lietuvoje išnuomojome šeimai su trimis vaikais, vienas jų – neįgalus. Per metus ši šeima nepaprastai “nujojo” namus, nieko nemokėjo ne tik mums, bet ir komunalininkams. Liko didžiulės skolos. Nepaisant to, mes negalime jų iškeldinti, nes… taip pažeistume mažamečių vaikų teises! O kaipgi mūsų mažamečiai vaikai, kurių tėvams teks dengti dideles skolas?” – klausia Austėja iš Klaipėdos.

"Veido" archyvas

LR Konstitucijos 23 str. nustato: “Nuosavybė yra neliečiama. Nuosavybės teises saugo įstatymai”. Todėl visi asmenys, nepaisant jų amžiaus ar sveikatos būklės, neteisėtai užėmę jums nuosavybės teisėmis priklausantį butą, teismo sprendimu turėtų būti iš gyvenamosios patalpos iškeldinti. Kartu ieškiniu teismo galima prašyti priteisti iš šių asmenų nuomos mokestį (jeigu buvo sudaryta nuomos sutartis), reikalauti atlyginti žalą, padarytą jūsų būstui, atlyginti jūsų patirtas išlaidas, jeigu negalėdami gyventi savo bute patys nuomojotės kitą būstą.

Jeigu tarp jūsų ir nuomininkų buvo sudaryta nuomos sutartis, rekomenduočiau kuo skubiau ją nutraukti dėl nuomos mokesčio ir mokesčių už komunalines paslaugas nemokėjimo ir raštu pareikalauti nuomininkų iš jums priklausančio buto išsikelti.

Kitas žingsnis – kreipimasis į teismą dėl neteisėtai jūsų būstą užėmusių asmenų priverstinio iškeldinimo. Nepamirškite ieškinyje nurodyti, kad patys turite mažamečių vaikų, kurie Lietuvoje neturi kitos gyvenamosios vietos, kaip neteisėtai užimta jų buvusi gyvenamoji vieta.

Be teisinių priemonių, patarčiau nutraukti komunalinių paslaugų teikimo sutartis su komunalinių paslaugų teikėjais (elektros, vandens). Be to, jeigu yra galimybė, kaip buto savininkai, turite teisę pakeisti buto spyną, patekti į butą ir net jame apsigyventi patys.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (2)

 1. ajhuijila ajhuijila rašo:

  senai jau nuomininkai pakeite spynas,taip ,kad pagyvens jie ten nachaliavu,kol bylinejimasis vyks ;)

 2. senis senis rašo:

  atvykti tiesiog su naujomis durimis, ispjauti senas, ismesti tuos degradus lauk per jega, isideti naujas duris ir tada tegul kukuoja. Aisku gaila tu vaiku, bet kodel turi kenteti padoriu tevu vaikai???


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

 • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

  Apklausos rezultatai

  Loading ... Loading ...