2011 Vasario 28

Libija

JAV siūlo pagalbą Libijos žmonėms

veidas.lt

Jungtinės Valstijos sekmadienį pareiškė, jog yra pasirengusios pasiūlyti “bet kokią pagalbą” Libijos žmonėms, siekiantiems nuversti autokratinį Muamaro Kadhafi (Muamaro Kadafio) režimą.

Tai Vašingtonas pareiškė, kai Libijoje valdančiajam režimui priešiškos jėgos ėmėsi formuoti instituciją, kuri bus atsakinga už pereigą.

Jėgos, nusistačiusios prieš M.Kadhafi, kuris yra ilgiausiai valdantis arabų lyderis, jau perėmė kelių vakarinių šalies miestų kontrolę.

JAV valstybės sekretorė Hillary Clinton (Hilari Klinton) sekmadienį pakartojo kitų pasaulio valstybių vadovų, tarp jų Amerikos prezidento Baracko Obamos (Barako Obamos), anksčiau išsakytus raginimus M.Kadhafi atsistatydinti.

“Tai tik pradžia to, kas bus po Kadhafi”, – sakė valstybės sekretorė.

“Pirmiausia turime pamatyti jo režimo pabaigą – be tolesnio kraujo liejimo, – pabrėžė H.Clinton ir pridūrė, jog Vašingtonas nekantrauja, kad M.Kadhafi būtų nušalintas “kiek įmanoma greičiau”.

“Norime, kad jis pasitrauktų”, – sakė ji.

JAV diplomatijos vadovė tai pareiškė rengdamasi vykti į pirmadienį numatytą Jungtinių Tautų (JT) Žmogaus teisių tarybos ministrų lygio susitikimą. Ji taip pat planuoja surengti virtinę dvišalių susitikimų su kolegomis iš kitų šalių ir aptarti su jais krizę Libijoje.

“Manau, kol kas anksti kalbėti, kaip visa tai baigsis. Mes būsime pasirengę pasiūlyti bet kokią pagalbą, kurios gali būti pageidaujama iš Vašingtono”, – sakė H.Clinton žurnalistams ir pabrėžė, kad Vašingtonas palaiko ryšius su Libijos opozicija.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...