2011 Birželio 28

JAV palaiko šalių teisę diversifikuoti jų energetinius šaltinius

veidas.lt

Scanpix

Jungtinės Valstijos (JAV) palaiko visų šalių, tiek Lietuvos, tiek Baltarusijos, tiek ir kitų, teisę diversifikuoti jų energetinius šaltinius, teigė JAV ambasadorė Lietuvoje Ana Dersė.

“Leiskite man paaiškinti, ką JAV išsakė apie atominę elektrinę Baltarusijoje. Mes išreiškėme politinį palaikymą šalių teisei – Baltarusijai, Lietuvai ar kuri tai šalis bebūtų – diversifikuoti jų energetinius šaltinius, užtikrinti jų energetinį saugumą, ir mes tikime, kad civilinė atominė energija yra to dalis. Mes neišreiškėme požiūrio dėl vietos šiai jėgainei, teigdami, kad bet kuris civilinis branduolinis projektas turi būti vykdomas, vadovaujantis tarptautiniais saugumo standartais. Ir tai tampa dar svarbiau po to, kas atsitiko Japonijoje. Mes tikime, kad visi turime atsižvelgti į saugumo reikalus, bet atominė energetika turėtų būti ateities dalimi tam, kad būtų diversifikuojami energetikos šaltiniai”, – sakė A. Dersė žurnalistams antradienį.

Energetinio saugumo temos bus aptariamos ir dvišalio Prezidentės Dalios Grybauskaitės susitikimo su JAV valstybės sekretore Hilari Klinton (Hillary Clinton) metu. To tikisi tiek Lietuvos Prezidentūra, tiek JAV. Kartu su H. Klinton, be kitų aukšto rango svečių, atvyksta ir JAV specialusis atstovas energetikos klausimais Eurazijos regione Ričardas Morningstaras (Richard Morningstar).

Ambasadorė priminė valstybės sekretorės jau išsakytą JAV palaikymą Lietuvos energetinės nepriklausomybės strategijai, kaip subalansuotam tvariam keliui energetinės diversifikacijos, saugumo ir mažų kainų link.

“Mes tikime konkurencija. Kai yra konkurencija, laisva rinka, galimos mažos kainos. Esu tikra, kad kalbėsimės apie visus jūsų energetinio saugumo strategijos aspektus. Jų yra daug – atsinaujinanti energetika, dyzelinas, suskystintų dujų terminalas ir atominė energetika”, – sakė A. Dersė.

Lietuvos Vyriausybė siekia išsilaisvinti iš energetinės monopolijos tokiais projektais, kaip Visagino atominė elektrinė, vykdydama dujų sektoriaus pertvarką, rengdamasi suskystintų dujų terminalo statybas.

Siekiama, kad suskystintų dujų terminalas būtų pradėtas statyti šiemet, o galutinai veikti jis turėtų pradėti 2014 metais. Iki tol ketinama įgyvendinti ir dujų sektoriaus pertvarką.

Japonų ir amerikiečių bendrovė “Westinghouse” yra pateikusi pasiūlymą statyti Visagino atominę elektrinę.

JAV valstybės sekretorė H. Klinton birželio 30-liepos 1 dienomis lankysis Vilniuje, kur dalyvaus Demokratijų bendrijos renginiuose.

Šeštasis Demokratijų bendrijos šalių užsienio reikalų ministrų susitikimas Vilniuje vyks birželio 30-liepos 1 dienomis. Tai didžiausias ir svarbiausias Lietuvos pirmininkavimo Demokratijų bendrijai renginys.

Jo išvakarėse Vilniuje vyks aukšto lygio pasaulio moterų lyderių susitikimas, kuris rengiamas Lietuvos ir Suomijos Prezidenčių Dalios Grybauskaitės ir Tarjos Halonen (Tarja Halonen) iniciatyva. Tą pačią dieną Vilniuje taip pat bus surengti Demokratijų bendrijos parlamentinis, verslo ir jaunimo forumai.

Lietuva daugiau kaip 100 valstybių vienijančiai Demokratijų bendrijai pirmininkauja nuo 2009 metų vidurio iki 2011 metų vidurio. Bendrija siekia skatinti ir stiprinti demokratiją ir demokratines institucijas visame pasaulyje.

Daugiau šia tema:
  • Nėra panašių straipsnių.
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...