2010 Birželio 15

Ataskaita

JAV pagyrė Lietuvos pastangas kovojant su prekyba žmonėmis

veidas.lt

Naujoje Jungtinių Valstijų paskelbtoje ataskaitoje gerai įvertintos Lietuvos pastangos kovoti su prekyba žmonėmis – anot tyrimo autorių, mūsų šalis pasiekimais lenkia daugumą kaimyninių valstybių ir posovietinių šalių.

“Lietuvos vyriausybė visiškai atitinka minimalius standartus panaikinti prekybą žmonėmis”, – teigiama ataskaitoje, kurią pirmadienį pristatė JAV valstybės sekretorė Hillary Clinton (Hilari Klinton).

Pabrėžę, kad Lietuvoje prekybos žmonėmis aukomis dažniausiai tampa į prostituciją įtraukiamos merginos ir moterys, tyrimo autoriai mūsų šalį priskyrė prie pirmosios kategorijos valstybių. Taip įvertintos valstybės rimtai baudžia prekeivius žmonėmis, aktyviai saugo aukas, tiria prekybos žmonėmis atvejus ir atitinka kitus minimalius JAV nustatytus standartus.

Iš anksčiau Sovietų Sąjungoje buvusių šalių aukščiausiai kategorijai be Lietuvos priskirta tik Gruzija, o iš kaimyninių šalių – Lenkija.

Latvija, Estija, Baltarusija ir Rusija atsidūrė prasčiau įvertintoje antrojoje kategorijoje.

Daugiau šia tema:
  • Nėra panašių straipsnių.
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...