2011 Gegužės 25

JAV kovos su interneto cenzūra kitose šalyse

veidas.lt

BFL

Amerika finansuoja technologijas, kurios padės įveikti cenzūrą represyvaus režimo šalyse, tokiose kaip Kinija ir Iranas, praneša „The Guardian“.

Jungtinės Amerikos valstijos įsitraukia į katės ir pelės žaidimą internete, nes finansuoja naujas technologijas, kurios padės įveikti cenzūrą tokiose šalyse, kaip Kinija ir Iranas, pareiškė oficialūs pareigūnai.

Valstybės sekretorės pavaduotojas Michaelas Posneris, atsakingas už žmogaus teisių klausimus, pasakė, kad JAV vyriausybė finansuos projektus, susijusius su technologijomis, veikiančiomis svaidyklės principu – jos nustato, kokia medžiaga cenzūruojama, ir „išmeta“ ją į internetą, kad naudotojai galėtų ją rasti. Šis projektas yra dalis valstybės departamento įgyvendinamo projekto, kurio tikslas – skatinti pilietinę laisvę internete. Bendra jo vertė – 30 mln. JAV dolerių (apytikriai 72 mln. litų).

„Šios technologijos yra mūsų reakcija į internetinę cenzūrą. Šiame katės ir pelės žaidime mes stengiamės pergudrauti katę“, – pasakė M. Posneris. Informacija, kurios nepraleis cenzūra, bus išsiųsta el. pašto adresais, nukreipta į tinklaraščius ir į kitus internetinius šaltinius, paaiškino jis. Kas kurs šią programą, saugumo sumetimais valstybės sekretorės pavaduotojas neatskleidė.

www.technologijos.lt

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...